Rüya Tabirleri

İslami Rüya Tabirleri

Rüya Yorumları

ve Rüya Hakkında Herşey

Rüyada Leğen Görmek

Rüyada Leğen Görmek, İslam alimlerinden Cafer-i Sadık (r.a) tarafından rüya sahibine sadık bir hizmetçi ve eş şeklinde yorumlanmıştır. Genel itibarı ile rüyada leğen görmek, genç kızlar ve erkekler için bekar olanların evlenmesine işarettir denilmiştir.

  • Rüyada leğenin kırılması ya da delinmesi hizmetçinin veya zevcenin vefatına ya da evden uzaklaşmasına yorumlanır.
  • Kişinin rüyasında altın leğen görmesi, karşısındaki kadının kendisinden çok fazla miktarda maddi beklenti içerisinde olmasına ve bu nedenle sıkıntıya düşmesine işarettir.
  • Rüyada leğene su doldurmak rüya sahibi için dilediği gibi bir iş sahibi olacağına yorumlanır.
  • Rüyada leğende çamaşır yıkamak iki farklı şekilde yorumlanmıştır. İlki kişinin günahlarından dolayı pişmanlık duyup tövbe ve istiğfar etmesine yorumlanır. Diğeri ise gündelik yaşamında yapmış olduğu işlerden dolayı pişmanlık duymasına ve bundan kurtulmak için çaba sarf etmesine işarettir.
  • Rüyasında leğen kullandığını gören kimse için hizmetçi bir kız ile ilişkisi olduğuna yorumlanır. Leğende ellerini yıkaması ise genç bir kızla gönül ilişkisi kurulacağına işarettir.
  • Erkek bireyler için rüyada görülen leğen eğer camdan ise kendisinin çok beğeneceği bir kadınla evleneceğine işarettir.Evli erkekler için de kendisini günahlardan ve kötülüklerden uzak durmaya davet eden hayırlı bir eşe işarettir.
  • Rüyada leğen satın almak ise mal alınacağına işarettir denilmiştir.

Rüyada leğen görmek çoğunlukla iyi şeylere yorumlanmıştır. Genellikle izzet, şan, şöhret, bol rızık ve mala işarettir denilmiştir.

Rüyada Leğen Görmek ne demektir veya ne anlama gelir, İslami Rüya Tabirleri açısından İmam Nablusi gibi büyük alimlere göre Rüyada Leğen Görmek neye işarettir veya neye yorumlanır bu yazı altında sizlerle bunların yanıtlarını paylaşıyoruz.

L

“Rüyada Leğen Görmek” için Bir Yorum Yorum Yapıldı

  1. didem dedi ki:

    ruyada mavi leğenın içinde beyaz yılan gormek

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın, Cevaplayalım!

RüyaTabirim.Gen.TR, büyük bir Rüya Tabirleri Arşividir. Rüya Tabirleri hazırlanırken, bu konuda uzmanlaşmış kişiler ve kaynakları kullanmaktayız.

RüyaTabirim.Gen.TR - Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazıları izinsiz bir şekilde kopyalayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.