Rüya Tabirleri

İslami Rüya Tabirleri

Rüya Yorumları

ve Rüya Hakkında Herşey

Rüyada Fare Görmek

Rüyada fare görmek çoğunlukla hayra yorumlanmamıştır. Bu tür rüyaların görüldüğünde hemen ümitsizliğe ve kedere kapılmamak gerekir. Kötü rüyaların şerrinden Allah’a sığınmak ve ondan yardım istemek gerekir. Rüyada fare görmek de yine bu şekildedir. Fakat bazı durumlarda da iyi şeylere, bolluk ve berekete yorumlanmıştır. Evde farelerin oynadığını ve dolandığını görmek o evde rızık ve bolluk olacağını işaret etmektedir.

 • Fesat bir kimseden gelecek olan kötülüklere işarettir.
 • Evde dolaşmaları o evde sene boyunca bereket ve bolluğa işarettir. Fakat fareler bir şeyler yiyorsa o evde hırsızlık olacağına ve zarar görüleceğine işaret eder.
 • Siyah beyaz farelerin görülmesi, gece ve gündüzü ifade eder. Sabahtan akşama kadar evde dolanmaları kişinin ömrünün uzun ve sıhhatli olacağına işaret eder. Fakat harap ve yıkık bir yerde bolca siyah beyaz farelerin olması ise tam tersine kısa ömre delalet eder.
 • Rüyada fare öldürmek, kötü bir kimseye ya da düşmana galip gelineceğine işarettir.
 • Sağlık ve sıhhatin yanı sıra tam tersine zarar ve ziyana, başarısızlığa da işaret eder.
 • Gizliden gizliye, sinsice hareket eden ve inceden zarar veren kişiler anlamına gelir.
 • Rüyada fare avlamak, kötü bir kadına ve onula birlikteliğe işarettir. Bir diğer tabirde ise kadının yalan dolan şeylerle kandırılıp evliliğe ikna edilmesi olarak yorumlanmıştır.
 • Rüyasında fare gören kişilerin temizlik konusunda daha dikkatli ve titiz olmaları gerekir.
 • Farelerin zarar vermeleri hem zenginliğin ve ömrün azalacağına işarettir.
 • Ölü fareler kişinin çok şiddetli bir düşmanı olduğunu ve açığını yakalayıp alt etmek için fırsat kolladığını gösterir.
 • Fare kendi rengi dışında başka bir renkteyse kötü bir adama işarettir.
 • Nablusi dişi veya erkek olup olmadığı fark etmeksizin rüyada fare görmek aynı şekilde yorumlanır demiştir.
 • Kirmani ise rüyada burnundan fare çıkması ahlaksız bir kız çocuğunun doğmasına işarettir.
 • Rüyada fare yemek,  rakiplere ve düşmanlara karşı üstün gelmek, çok mal mülk edinmek anlamına gelir.
 • Rüyada fare kovalamak ise size karşı böbürlenen, büyüklük taslayan kişilerin olabileceğine ama sizin buna müsaade etmeyeceğinize işaret eder. O kişi ile farkında olmasanız bile bilinçaltınızda bir mücadele verdiğinizi gösterir.
Rüyada Fare Görmek ne demektir veya ne anlama gelir, İslami Rüya Tabirleri açısından İmam Nablusi gibi büyük alimlere göre Rüyada Fare Görmek neye işarettir veya neye yorumlanır bu yazı altında sizlerle bunların yanıtlarını paylaşıyoruz.

F

“Rüyada Fare Görmek” için 17 Geri Bildirim Yorum Yapıldı

 1. gülnida dedi ki:

  arkadaşım benim için istihareye yattı ve rüyasında 2 farenin birbirini kovaladgnı bu farelerdn erkek olan dişi farenin burnunu kopaRıp yemiş. bu rüyayı yorumlar msnz lutfn

 2. arzu dedi ki:

  Selamın aleykum dun gece rüyamda okadar çok beyaz fare gordumki hem çoktular hemde küçük yorumlarsanız sevinirim

 3. saadet dedi ki:

  rüyamda eski gibi bi evdeyiz fareler basmış ve onları kovalıyoruz çıkarmaya çalışıyoruz

 4. Erdoğan dedi ki:

  Ben rüyamda babamın kucağinda iki fare yavrusunu sevdiğini gördüm ve sonra onları kovaladım ve ezerek öldürdüm,farelerin annesi de vardı ama o gitmişiti yemek bulmaya galiba… Sonra rüya bitti…
  Eğer olumlu yada olumsuz bir anlamı varsa lütfen aydınlatıısınız…
  Teşekkürler.

 5. Ümit dedi ki:

  Rüyamda 2 tane fare gördüm ufak ve yavru sonra ben bunları bir bezle tuttum o sırada fareler kurtulmak ıcın elımı tırmaladı canım yandı balkondan asagıya attım saksının ıcıne dusup olduler sonra yıne canlanıp kopek oldular bu nedır ılk defa bole ruya gordum

 6. arzu ozusolmaz dedi ki:

  rüyamda siyah ve beyaz fare gördüm yanlız öldürmeye teşebbüs etmedim sadece gördüm ve hiç birşey yapmadım.

 7. Su dedi ki:

  ruyamda ilk fare oluydu sonra canlanmisti ve ses cikartiyodu

 8. merve dedi ki:

  rüyamda dolu fare gördüm ve kocamanlardı ama aralarnda küçükte vardı amcamlarn evdeydik benim yavru kedilerim var fareler onlardan büyükmüş ve onları yemeye calısıyomus farelere dokunamıyrm tiksiniyrm ama kedilerime bişi olmasın diye zorla dokunmaya calısıyorm ben kedilerimi kurtartıkça civcivler falan çıkıyo küçük küçük onları yemeye calısıyolar heryerden çıkıyolarrenkleride tam hatrlamıyrm ama karısıktı sarımsı bile vardı

 9. esra dedi ki:

  rüyamda bir kişi elbisemin içine fare koyuyordu.koyan bir erkekti.yüzünü hatırlamıyordum fare bana zarar vermiyordu bende fare korkmuyordum.lütfen yorumlar mısınız?

 10. birsel dedi ki:

  dün gece rüyamda dedemlerin evindeydim.ilk önce bir fare gördüm onu yakalayıp sivri bir aletle öldürdüm.sonra rafın üstünde beyaz straforlar üstünde 6-7 kadar farenin dolaştığıı gördüm onları bir şekilde plan yapıp suda öldürdüm 5 kat aşağı pencereden attım

 11. hilal dedi ki:

  ben rüyamda çok miktarda küçük fareler gördüm çok hareketliydiler ve ben onlardan kurtulmaya çalışıyordum bunun anlamı nedir

 12. aylin dedi ki:

  rüyamda büyük bir tarlada amele olarak calışıyordum kalabalık domat sergisi yapıyormuşuk ve herkezin couklarıda varmış onları sırf ameleyi toplayan dayıbaşı dediyimiz kadın istiyordu bizde cocuklarımızıda aldık calışıyorken ben fareleri gördüm fakat bizim cocukları yem olarak kulanılıyodu yemek yemeye oturcaktık kız kardeşim beni bir odaya cagırdı ve ben orda kızımın fareler tarafından azını burnunu yemişler diyer cocuklarında ben aglaım feryat ettim cıkardım ve uyandım ama yine uyudum 2kere daha aynı ruyayı gördüm

 13. erdal yıl dedi ki:

  ruyamda yattıgım yerde bas ucumun altında fareler yuva yapmıstı.anlamı nedır.saygılar.

 14. deniz dedi ki:

  rüyamda bir akrabamın evindeydim ve bir fare gördüm bana doğru geliyordu ve o ev bir degişikti aynı değildi ve çocuk odasını açtığımda yani bir çocuğun fare yerden bana doğru geliyordu sonra kapıyı kapattım kapıyı kapattıktan sonra gözüm kapının sağ alt köşesinde ki üçgen şeklindeki deliğe çarptşi ve gerisini hatırlamıyorum yada rüya bitti…. yorumlarsanız çok sevinirim çünkü her yerde kötü şeylere delalat deniyor çok korkuyorum ….

 15. Gül dedi ki:

  Merhaba,rüyamda annemlerin evindeyim ve orda etrafımdan bir sürü fare dolanıyor ama hepsi griydi ve ben hiç bir şey yapmıyorum ve diyorumki anne evde fare var tepkim sadece bu farelerde benim etrafımda dolanıyor ben koltukta bacaklarımı uzattıp oturmuşum farelerde öyle bacaklarımın etrafında dolanıyor hiç bir şey yapmadılar kemirme ve yemek filan yemediler.birde farklı bir ruyada aynı gece kızımı iki küçük çocuk kaçırıyorlardı ellerinde aldım kızım şimdi 3 yaşında rüyamda bebekti.teşekkür ederim

 16. deniz dedi ki:

  Karanlik ve binevi harabe bir yerde kücük havuz icinde hepsi siyah ölü fareler gördüm

 17. gizem dedi ki:

  Rüyamda iki fare gördüm ve birisini bi adam Sobaya atıp yakiyordu ne anlama geliyor cevabınızı bekliyorum şşimdiden teşekkür ederim. ..

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın, Cevaplayalım!

RüyaTabirim.Gen.TR, büyük bir Rüya Tabirleri Arşividir. Rüya Tabirleri hazırlanırken, bu konuda uzmanlaşmış kişiler ve kaynakları kullanmaktayız.

RüyaTabirim.Gen.TR - Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazıları izinsiz bir şekilde kopyalayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.