Rüya Tabirleri

İslami Rüya Tabirleri

Rüya Yorumları

ve Rüya Hakkında Herşey

Rüya Hakkında Bilmedikleriniz

Aslında herkes rüyalar hakkında az çok bilgi sahibidir. Öyle veya böyle bir şekilde gördükleri rüyaların hatırladıkları kadarını yorumlatarak tabirini öğrenmek ister. Günümüzde internet kullanımının yaygınlaşması ve hemen her evde yer almaya başlamasıyla birlikte artık rüyaların yorumlarına internetten de bakılarak az çok bilgi sahibi olunmaktadır. Bu bilgiler çoğu zaman yarım yamalak ve kulaktan dolma olmaktadır. Bu nedenle rüyalar hakkında yalan yanlış şeyler edinilmektedir. Rüyalar hakkında bilmedikleriniz o kadar çok şey var ki, gördüğünüz zaman şaşırıp kalacaksınız. Üstelik rüyalar hakkında bilmediklerinizden bazıları ise tamamen yanlış bilgilerden oluşmaktadır. Tüm bu yanlışlıklar ve eksiklikler ile ilgili olarak rüyalar hakkında bilmedikleriniz ile ilgili bir yazı hazırladık. Hep beraber bir göz atalım.

 • Görülen her 10 rüyadan dokuzu unutulmaktadır ve geri hatırlanmamaktadır. Bunu engelmmek isteyenler yastıklarının altına bir kağıt kalem koyarak uyanır uyanmaz not alabilir.
 • Görme engelliler de rüya görebilir. Eğer sonradan görme yetisi kaybedildiyse resimli bir şekilde görebilirler. Fakat doğuştan görme engelliler görüntü dışındaki diğer unsurları rüyalarında görebilirler.
 • Herkes rüya görür. Aşırı psikolojik rahatsızlıkları olanlar dışında herkes rüya görebilir ve rüya görmüyorum diyenler, gördüklerini unutanlardır.
 • Rüyalarda sadece bilinen kişilerin yüzleri görünür. Gündelik hayatta binlerce farklı yüz görebiliriz fakat bunların çoğunu hatırlamayız. Fakat bilinçaltımız bu yüzleri asla unutmazlar.
 • Her insan renkli rüya göremeyebilir.
 • Rüyalar simgeseldir. Belirli bir nesne ya da olayın olduğu rüyalar çoğu zaman onunla ilgili değildir.
 • Rüyada en sık endişe duygusu hissedilir. Negatif şeylerin etkisi pozitiflere nazaran daha kalıcı iz bıraktığından ötürü genellikle negatif rüyalar görülür.
 • Hayvanlar da rüya görür. Yapılan araştırmalarda tıpkı insanlarda olduğu gibi hayvanların da rüya gördükleri tespit edilmiştir.
 • Rüya ile gerçek hayat birleşebilir. Örneğin çoğumuzun başına gelmiştir. Müzik dinlerken uyuyakalırız ve rüyamızda da kendimizi bir konserde görürüz. Ya da tam tersi rüyada konserdeyken uyandığımızda müzik çaldığını farkederiz.
 • Erkekler kadınlardan daha fazla rüya görür. Erkekler rüyalarının büyük çoğunluğunda yine erkek görür ve uyandıkları zaman çok agresif olabilirler. Bayanlar ise yarı yarıya kadın ve erkek görür ve uyandıklarında korku, endişe içerisinde olabilir.
 • Horlarken rüya görülmez.

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın, Cevaplayalım!

RüyaTabirim.Gen.TR, büyük bir Rüya Tabirleri Arşividir. Rüya Tabirleri hazırlanırken, bu konuda uzmanlaşmış kişiler ve kaynakları kullanmaktayız.

RüyaTabirim.Gen.TR - Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazıları izinsiz bir şekilde kopyalayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.