Rüya Tabirleri

İslami Rüya Tabirleri

Rüya Yorumları

ve Rüya Hakkında Herşey

Rüyada Rüya Görmek

Rüyada rüya görmek, rüya sahibinin dikkatli olması gerektiğine yorumlanır.Bazı tabirlerde ise rüyada rüya görmek için görülen rüyanın aynısı çıkacak denilmiştir. Bu tür rüya görenlerin her halükarda çok dikkatli olması ve gereken önlemlerini alması tavsiye edilmiştir.

 • Rüyada rüya tabir etmek doğruluğu şaibeli olan bir kimseden duyulan söz ve rivayetlere delalet eder. Eğer bu kimse salih ve güvenilir bir kişi ise rüya tabirinin gerçek hayatta da aynen çıkacağına delalet eder.
 • Rüyada rüya anlatmak ve karşısında anlattığı kişinin de bunu dinlemesi dini açıdan uygun sözler işitmeye yorumlanmıştır. Eğer kişinin rüyasında kendisine rüya anlatılıyor ve yorumlanması isteniyorsa bu da ilim irfan sahibi olmaya delalet eder.
 • Rüyada rüya yorumlatmak, anlatılan kişinin durumuna göre değişik şekillerde yorumlanır. Eğer güvenilir kimseye yorumlatılıyorsa rüyanın aynen çıkacağına tabir edilir. Fakat yorumlatılan kişi sözüne itibar edilmeyen biri ise sıkıntılı durumlara ve sözlere yorumlanır.
 • Bazı rüya tabirlerinde rüyada rüya yorumlatmak çok faydalı sözler duymaya işarettir denilmiştir. Ya da kaybedilen bir yakınından kısa zaman içerisinde haber almaya işarettir.
 • Rüyada rüya dinlemek sözü dinlenen kişilere delalet eder. Halk arasında sevilen ve sözlerine değer verilen kimse demektir. Rüya sahibinin salih kişi olduğunu gösterir.

Rüyada rüya görmek, genel anlamda hayırlı işlere, sözlere ve durumlara yorumlanmıştır. Çoğu zaman ise rüyada görülen rüyanın aynen çıkacağı, bu nedenle rüya sahibinin çok dikkatli olması gerektiği söylenmiştir.

 

Rüyada Rüya Görmek ne demektir veya ne anlama gelir, İslami Rüya Tabirleri açısından İmam Nablusi gibi büyük alimlere göre Rüyada Rüya Görmek neye işarettir veya neye yorumlanır bu yazı altında sizlerle bunların yanıtlarını paylaşıyoruz.

R

“Rüyada Rüya Görmek” için 3 Geri Bildirim Yorum Yapıldı

 1. ferhan dedi ki:

  Ruya icinde ruya gordum fakat kabus gibiydi ruyamda uzanmis yatiyordum ve karabasan gibi yatarken hareket edemedim birseyler gordum kabenin posterini sanki televizyon ekraninda tam cekmiyormus gibi ruyamin içinde uyandim korkmustum yanımda iki bayan vardi orada sanki taniyormusum gibiydi uzandim birseyler daha gordum korkuyla uyandim yanimda ki iki bayana bakarken birdaha uyandim

 2. Nurten dedi ki:

  Ferhan bende aynı şeyleri yaşadım ve bu durumu Kuran a sığınarak Yasin Süresine Muskaya sığınarak kurtuldum. Ve hala gece olduğunda uyumak istemiyorum ya bir daha yasarsam diye. Allah seni doğru yola sokmak için uyarıyor. Bu her gece devam ediyorsa hoca sana bir Muska yazsın. O gördüğün bayanlar 3 harfli.

 3. FATMA dedi ki:

  rüyamda eşime ikiz kızlarımın olacağını söylüyorum.o da rüyadasın uyan diyor.sonra uyanıyorum rüyam bitti işte diyorum.sonra alarm çalıyor ve uyanıyorum.rüya içinde rüya görüyorum

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın, Cevaplayalım!

RüyaTabirim.Gen.TR, büyük bir Rüya Tabirleri Arşividir. Rüya Tabirleri hazırlanırken, bu konuda uzmanlaşmış kişiler ve kaynakları kullanmaktayız.

RüyaTabirim.Gen.TR - Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazıları izinsiz bir şekilde kopyalayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.