Rüya Tabirleri

İslami Rüya Tabirleri

Rüya Yorumları

ve Rüya Hakkında Herşey

Doğru Rüya Tabirleri

Hepimizin de farkında olduğu gibi insanlar birbirinden farklı şekil ve şemaldedir. Aynı ortamlarda yaşasalar dahi hayatları birbirinden tamamen farklıdır. Tek yumurta ikizleri bile birbirine bu kadar çok benzerken yaşantıları ve bilinçaltına yer edinen hayatları birbirinden tamamen farklıdır. Rüyalarımızda bu şekildedir. Tam olarak rüyanın neyi ifade ettiği ve asıl anlatılmak istenenin ne olduğu hakkında doğru tabir edilebilmesi göründüğü kadar basit bir olay değildir. En doğru rüya tabirleri kişilerin yaşantıları ve geçmişlerinin birlikte incelenmesi sonucunda olmaktadır.

Bilimadamları insanoğlunun varolduğu andan itibaren yaşantısı hakkında çok fazla araştırmalar ve çalışmalar yapmışlardır. bunlardan bir kısmına net cevapalr bulabilirken rüya gibi soyut kavramlar hakkında net cevaplar bulamamışlardır. Fakat rüyaşları 4 farklı kategoriye indirgemeyi başararak bu şekilde yorumlanmasını sağlamışlardır. Doğru rüya tabirleri için bu dört farkın bilinmesi ve ona göre yorumlanması gerekmektedir:

 1. Yaşanılan Rüyalar:Bu tip rüyalarda gündelik hayatta yaşananların etkisi bulunmaktadır. Gün içerisinde bizleri derinden etkileyen sevinçlerimiz, üzüntülerimiz, kaygılarımız ya da üzerinde çok fazla durduğumuz konular nedeniyle gördüğümüz rüyalardır. Çoğunlukla yorumlanmasına gerek olmayan konulardır. Üzerinde fazla durulmasına gerek duyulmamaktadır.
 2. Şeytani Rüyalar: Çoğu zaman gördüğümüz anlamsız, ne olduğu belli olmayan, oradan oraya atlanılan rüyalardır. Bu rüyalar çoğunlukla korku ve dehşet içerisinde kalmamıza neden olmaktadır. Tamamen şeytanın işi olan bu rüyalar, yalan rüyalardır ve itibar edilmez. Hatta çoğu zaman hatırlanmaz bile.
 3. Bilinçaltı Rüyaları:Tıpkı yaşanılan rüyalarda olduğu gibi bilinçaltı rüyaları da üzerinde sıklıkla durduğumuz ve zihnimize uzun süre meşgul eden olaylar nedeniyle görülmektedir. Kişiliğimizin görünmeyen kısmını oluşturan bilinçaltı, davranışlarımızı ve hareketleriizi kontrol ettiği için bilinçaltı rüyaları önemlidir.
 4. Doğru Rüyalar: Gören kişiye bir mesarmek, yol gösttgösterilen rüyalardır. Bu tür vakalarda doğru rüya tabirleri yapılması gerekmektedir. Üzerinde en çok durulması gereken rüya çeşididir.

Rüyalar hakkında doğru yorum yapılması ve gereken önemin verilmesi ya da dikkate alınmaması ciddi bir husustur. Bahsettiğimiz şekilde hangi rüyanın doğru, hangi rüyanın yalan olduğu kişi tarafından çoğu zaman rahatlıkla anlaşılabilmektedir. Bu nedenle doğru rüya tabirleri için görülen rüyaların iyi ayırt edilmesi gerekmektedir.

“Doğru Rüya Tabirleri” için Bir Yorum Yorum Yapıldı

 1. halik dedi ki:

  rüyamda yatakta uyuyorum uyandığımda cok terlemiş ve alnımın kapkara olduğunu gördüm alnımı yıkamak için hareket ettiğimde uyandım
  rüyayı gördüğüm de saat sabah 04:00 civarıydı
  bana bu rüyanın tabirini yollarsanız sevinirim cok etkisinde kaldım

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın, Cevaplayalım!

RüyaTabirim.Gen.TR, büyük bir Rüya Tabirleri Arşividir. Rüya Tabirleri hazırlanırken, bu konuda uzmanlaşmış kişiler ve kaynakları kullanmaktayız.

RüyaTabirim.Gen.TR - Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazıları izinsiz bir şekilde kopyalayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.