Rüya Tabirleri

İslami Rüya Tabirleri

Rüya Yorumları

ve Rüya Hakkında Herşey

Rüya Türleri

Rüyalar sürekli olarak gördüğümüz fakat çoğu zaman hatırlayamadığımız gizemli şeylerdir. Gece uykularımızda gördüğümüz rüyaları hep merak ederiz. Acaba ne anlama geliyor? Bize vermek istediği mesaj mı var? Ne yapmamız gerekir gibi gizemini koruyan birçok soruya sebep olmaktadır.

Hem dinen hem de bilimsel olarak rüyalar ile ilgili pek çok açıklayıcı bilgi olsa da bazı sorular hala cevaplanamamıştır. Bu yazımızda rüya türleri hakkında paylaşımda bulunacağız. Kabaca 3 ana başlık altında toplanan rüya türleri biraz daha detaylandırıldığında 7 farklı kategoride karşımıza çıkmaktadır.

İşte bilinen rüya türleri:

  1. Arınmaya Yardımcı Rüyalar: Gündelik hayatta çoğu zaman işin içinden çıkamadığımız durumlar, çözmekte zorlandığımız sorunlar ya da zihnimizi derinden meşgul eden konular olabilmektedir. Bu durumlar çoğu zaman rüyalarımızda yer alırlar. Allah tarafından bu tür problemlerin aşılması için bir işaret, bir yol gösterilir. Bu rüyalarda zihnimiz sıkıntılardan arınarak temizlenebilir. 
  2. Bilgilendirici Rüyalar: Arınmaya yardımcı olan rüyalar gibi bilgilendirici rüyalar da bizlere merak ettiğimiz ve cevabını aradığımız sorular hakkında ipuçları verir. Doğru bir şekilde yorumlanması halinde bilgilendirici rüyalar,hayatın içerisinde yer edinen konuların çözümünde ve cevaplanmasında bizlere çok büyük yardımcı olmaktadır.
  3. Sorun Çözen Rüyalar: Bu tip rüyalar genel olarak aklımıza takılarak zihnimizi meşgul eden yaşantılarımızın etkisi ile görülen rüyalardır. Çok sıkıştığımız ve psikolojik olarak yoğun stres altında bize yol gösterici olan rüyalardır.
  4. Rehber Olan Rüyalar: Bilinçaltımızda yer edilen sıkıntılardan farklı olarak geleceğe dair yol gösterici nitelikteki rüyalardır. Rehber olan rüyalarda görülen sembolleri ve simgeleri iyi analiz etmek ve ona göre yorumlamak gerekir.
  5. Mistik Rüyalar: En derin olan rüya türüdür ve etkisi uyandıktan sonra dahi devam edebilir. Kişi kolay kolay etkisinden çıkamaz. Çok nadir görülen bir rüya türüdür ve herkes göremez. Derin uyku halinde görülebilir.
  6. Ortam Kaynaklı Rüyalar: En basit rüya tipidir. Uyku haline geçmeden hemen önce bulunulan ortamdaki ısı, ışık, ses, durum gibi koşulların etkisinde görülen rüyalardır. Gerçek ile rüyanın iç içe girdiği bir durumdur. Bazen rüyanızda müzik çaldığını görürsünüz ve gözünüzü açtığınızda gerçekten de müzik çalıyordur.
  7. Geçmiş Yaşam Rüyaları:  Etkisinden uzun süre çıkamadığımız rüyalardandır. Kendimizi olmadığımız bir halde ve yerde görebiliriz. Bütünlük yoktur ve alakasız kopuk kopuk şeyler görülür.

Bu rüya türleri birbirine çok yakın olup, yorumlanırken mutlaka iyi analiz edilmesi gerekir.

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın, Cevaplayalım!

RüyaTabirim.Gen.TR, büyük bir Rüya Tabirleri Arşividir. Rüya Tabirleri hazırlanırken, bu konuda uzmanlaşmış kişiler ve kaynakları kullanmaktayız.

RüyaTabirim.Gen.TR - Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazıları izinsiz bir şekilde kopyalayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.