Rüya Tabirleri

İslami Rüya Tabirleri

Rüya Yorumları

ve Rüya Hakkında Herşey

Diyanet Rüya Tabirleri

First thing initial thing you will wish to accomplish in order to lawfully adopt a psychological support pet is always to submit your letter of intent to the local ASPCA (American Society for the Prevention of Cruelty to Animals) to get that your ESA authorized. ESA acceptance is rapid, straightforward, and cheap. This post can allow you to fill out these forms, and also Additionally, how to register your dog as an emotional support animal there are some unique specifications that must be satisfied on your own application to become accepted and publish it.

Rüya tabirleri hayatımızda en çok merak ettiğimiz konuların başında gelmektedir. Diyanet Rüya Tabirleri işte bu noktada imdadımıza yetişmekte. Maddi bir durum olmadığı için son derece yoruma açık bir konudur. Bu nedenle görülen rüyalar aynı olsa bile tarih boyunca pek çok farklı şekillerde yorumlanmıştır. Bunda yorumlayan kişilerin farklı olması, tek bir kaynağın olmaması ve toplumun kendi değerlerine göre değişmesi gibi durumlar etkili olmuştur. Fakat İslamiyetle birlikte rüya tabirleri konusu da açıklığa kavuşmuştur.

Günümüzde diyanet rüya tabirleri olarak da adlandırılan İslami rüya yorumları herkes tarafından büyük bir ilgiyle takip edilmektedir. Yüce kitabımızda ve peygamber efendimizin hadislerinde rüyalardan bahsedilmesi, olaya dini bir bakış açısı getirmiştir. Böylece dini kaynaklara dayandırılarak rüya yorumları yapılmaya başlanmıştır. Bu konuda bizlere rehberlik etmesi açısından pek çok farklı eser hazırlanarak günümüze kadar muhafaza edilmiştir. Birçok İslam alimleri diyanet rüya tabirleri konusunda çalışmalar yaparak bilgilerini bizlerle paylaşmıştır. İslami açıdan bakıldığında alimlerin ilimleri vesilesiyle vermiş oldukları bilgilerde ortak nokta olarak şu 3 konu göze çarpmaktadır:

 1. Allah tarafından bir melek vasıtasıyla gösterilen rüyalar,
 2. Şeytan tarafından gösterilen rüyalar ve
 3. Kişinin bilinçaltında yer alan olayların etkisiyle görülen rüyalar.

Diyanet rüya tabirleri yapılırken genel hatları ile bu 3 konu altında incelemeler yapılmıştır. İslamiyette, Cenab-ı Hakk tarafından bazı meleklerin rüyalar ile ilgili görevlendirildiğine inanılmaktadır. Melekler Allah tarafından kendilerine verilen görevi kişinin rüyasında ikaz veya müjdeleyici niteliğinde gösterirler. Bu tür rüyalar haktır ve iyi bir şekilde yorumlanarak ona göre hareket edilmesi gerekir. Bazı rüyalar da şeytan tarafından gösterilen anlamsız, kopuk kopuk ve çirkin rüyalardır. Bu tür rüyalar tamamen boştur ve hiçbir anlam ifade etmez.

Bu nedenle tabir edilmesine gerek yoktur. Kişinin bilinç altında yaşadıklarının etkisiyle görülen rüyalar ise genellikle gündelik konular hakkında olmaktadır. Kişinin çok istediği veya istemediği bir konu ile ilgili olmaktadır. Diyanet rüya yorumları bu konuda İslami eserlerden ve alimlerden yararlanarak hazırlamış olduğu kaynaklar ile bizlere yardımcı olmaktadır. Bizim web sitemizde bu konuda büyük bir özen ve önem gösterilerek hazırlanmıştır. En doğru ve en geçerli diyanet rüya tabirlerini sitemizden öğrenebilirsiniz.

 

“Diyanet Rüya Tabirleri” için 5 Geri Bildirim Yorum Yapıldı

 1. elif dedi ki:

  saçimi simsiyah gördüm ne demek

 2. ali dedi ki:

  yeşil bir bahçedeyim ağaç dikmek lazım diyorum
  sonra bir ot ve bir ağaç çekiyorum bunlar nerdeyse eşit boyda diyorum

 3. yasin akbaş dedi ki:

  İki tane köpek yavrusunu kucaginda tasiyodum koli aclip bozuluyordu ama kucagimdan dusrmuyodum sonra let isik seklinde yeşil isik görüyorum bende yardim ediyordum lambalara takilsin diye

 4. nefise dedi ki:

  evli bir bayanım rüyamda beyaz bir kundak ütülüyordum yorumunuz için şimdiden teşekkürler

 5. samet dedi ki:

  iyi günler rüyamda polis arabasının içinde devriye atarken tanıdık olduğunu düşündüğüm bi insan çay içmeye çağırdı ofis gibi bir yerdi sonra kendimi bir odada sofrada otururken gördüm sağımda bulunan şahıs şeyhmiş çay ikram edildi peynirli börekle yedikten sonra kahve geldi kahveyi içtim sonra ters çevirdim ardından tekrar çay geldi çayıda itikten sonra kahve fincanını tekrar alıp kendi falıma baktım dibindeki telveler oratadan ikiye ayrılmış gibiydi sonra ağlamaklı bi uyku hali gelerek şeyh olduğunu bildiğimadamın göğsüne kafamı yasladım şeyhin alnında kaşlarının arasına inin iki çizgi vardı sonra birden kalktım elemanım olan ekip arkadaşıma aracı hareket ettirmesini söyledim arkasından çıktım tam geri dönecekken eli boş gitmeyelim tatlı alalım dedim bu sefer araba ile tek başıma hareket etttim kediler ve köpeklerin arasında buldum kendimi köpekler bana hırlıyor fakat birşey yapamıyordu kedilerden birini elime alıp sağa sola koşarak oynarken kısa süre önce ayrıldığım nişanlım rüyama geldi ve bana bende birşey yoktu yağmurlu bir günde tekrar içime bir ateş düştü ve ben seninle ilgili hiçbir şeyi silmedim dedi ve uyandım yorumlarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın, Cevaplayalım!

RüyaTabirim.Gen.TR, büyük bir Rüya Tabirleri Arşividir. Rüya Tabirleri hazırlanırken, bu konuda uzmanlaşmış kişiler ve kaynakları kullanmaktayız.

RüyaTabirim.Gen.TR - Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazıları izinsiz bir şekilde kopyalayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.