Rüya Tabirleri

İslami Rüya Tabirleri

Rüya Yorumları

ve Rüya Hakkında Herşey

Rüyada Yılan Görmek

Rüyada yılan görmek çoğunlukla kötü, çirkin şeylere yorumlanmıştır. Korku, dehşet, düşmanlık ve hayırsız komşuya işaret etmektir. En genel anlamıyla rüyada yılan görmek düşman olarak yorumlanmıştır.

 • Kişi kendisini yılan öldürürken görürse evleneceğine işarettir. Yılandan korkmadan onunla mücadele etmek kuvvete işarettir. Rüyada yılan öldürmek bazen de düşmana galip gelineceğine işaret eder denilmiştir. Yılanla kavga etmek, boğuşmak düşmanla şiddetli bir kavgaya gireceğiniz anlamındadır. Eğer yılan sizi yeniyorsa, düşmanınıza karşı mağlup olacağınız anlamınadır. 
 • Rüyada görülen yılan beyaz ise zayıf ve kuvvetsiz bir düşmana işaret eder. Siyah ise kuvvetli bir sahtekar ve yalancıya işarettir.
 • Evde görülen yılan düşmanda zarar görüleceğine işarettir. Bazı rüya yorumcuları ise eşlerin arasının açılacağına delalet eder demiştir.
 • Rüyada yılan balığı görmek ise sizin yaptığınız başarılı işlerden dolayı kıskanılacağınıza işarettir.
 • Rüyada yılan yemek, devlet işlerinde yüksek makam ve mertebelere geleceğinize işarettir.
 • Rüyada yılanı ortadan ikiye ayırmak, düşmanınızın malını elde edeceğinize işarettir.
 • Rüyada yılan kovalamak ve onun sizden kaçması, düşmanınızın zayıflığına ve sizin ondan daha kuvvetli olmanıza yorumlanır.
 • Rüyada görülen yılanın rengi de önemlidir.
  – Eğer yılan sarı ise, düşmanınız hastadır,
  – Eğer yılan kırmızı ise düşmanınızın zevke düşkünlüğü,
  – Eğer yılan yeşil ise de düşmanınızın salih bir kimse olduğuna işarettir.
 • Vücuttan yılan çıkması aileden birinin ihanetine ( koynunda yılan beslemek sözü akıllara geliyor ), düşmanlığına ve ağızdan yılan çıkması ise kötü söz söylemeye işarettir. Eğer yılan ağızdan içeriye giriyorsa bu da ilim irfan sahibi olunacağına işarettir.
 • Rüyada yılan gören kimse yılanı tutup etkisiz hale geliyorsa, düşmandan korkmadan mücadele ettiğine ve ona galip gelineceğine işarettir.
 • Eğer yılan büyük ve heybetli ise düşmanın kuvvetli ve büyük olduğunda, eğer küçük ise de düşmanının zayıf olduğuna işarettir.
 • Rüyada yılan ısırması, düşmanda zarar görüleceğine ve sıkıntılara işarettir.
 • Rüyada yılanın yere düşmesi, idarecinin ölmesine, yılanın uçması ise sevinçli ve mutlu haberlere delalet eder.
 • Rüyada başının üzerinde yılan gören kimse için de dünyada iken devlet yönetiminde itibara erişileceğine işaret eder.

Görüldüğü gibi rüyada yılan görmek birbiri ile farklı pek çok şeye yorumlanmaktadır.

Rüyada Yılan Görmek ne demektir veya ne anlama gelir, İslami Rüya Tabirleri açısından İmam Nablusi gibi büyük alimlere göre Rüyada Yılan Görmek neye işarettir veya neye yorumlanır bu yazı altında sizlerle bunların yanıtlarını paylaşıyoruz.

Y

“Rüyada Yılan Görmek” için 2 Geri Bildirim Yorum Yapıldı

 1. halim cimin dedi ki:

  yılanın üstüme mücadele ederek koluma yapışması

 2. ENVER dedi ki:

  merhaba rüyamda yılanları gördüm çok varlardı biri çok büyük karların içine girdi kayboldu diğerleri bana bakıyodu ve bitanesi ağacın üstünde bana bakıyodu ve ben kaçmaya başladığım anda kovalamaya başladılar ama ısırmadılar yanımdan geçtiler birden kalktım uyandım çok korkmuştum dua ederek tekrardan uyudum başka korkunç rüyakarda gördüm ama pek hatırlamıyorum acaba neye tabidir hayırlısı neyse o olsun teşekkür edrim

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın, Cevaplayalım!

RüyaTabirim.Gen.TR, büyük bir Rüya Tabirleri Arşividir. Rüya Tabirleri hazırlanırken, bu konuda uzmanlaşmış kişiler ve kaynakları kullanmaktayız.

RüyaTabirim.Gen.TR - Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazıları izinsiz bir şekilde kopyalayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.