Rüya Tabirleri

İslami Rüya Tabirleri

Rüya Yorumları

ve Rüya Hakkında Herşey

Rüya Hatırlama Teknikleri

Bilindiği üzere normal bir insan aşırı psikolojik rahatsızlığı olmadığı sürece hemen her gece rüya görür ve bunların çok büyük bir kısmını ya hiç hatırlamaz ya da tam olarak hatırlayamaz. Bu nedenle görülen rüyalar çok merak edilir ve hatırlanmak ister. Rüya hatırlama teknikleri ile rüyaları hatırlamak mümkün olmaktadır. Bu yazımızda rüya hatırlama teknikleri ile ilgili önemli ipuçları ve önerilerden bahsedeceğiz.

İnsanlar arası gündelik ilişkilerin bilinçaltına yer etmesi ve rüya olarak karşımıza çıkması oldukça sık görülmektedir. Fakat bu rüyalar çoğu zaman hatırlanamamaktadır. Unutulan rüyaları, rüya hatırlatma teknikleri ile nasıl hatırlayacağımıza hep beraber bir göz atalım.
– İlk olarak görülen rüyaları hatırlamak için son derece basit ama etkili olan bir yöntemden bahsedelim. Yastığınızın altına veya yakınına bir kağıt kalem alarak gördüğünüz rüyaları hemen not edin. Hatırlamanız açısından son derece etkili bir yöntemdir. Hatta günlük tutar gibi bir ajanda veya deftere kaydedin.
– Hatırladığınız rüyayı nerede olursanız olun anında not edin. Bazı rüyaları gün içerisinde veya ilerleyen günlerde hatırlayabilirsiniz.
– Gece uykusundan sonra uyandığınız zaman aklınıza gelen gündelik konuları hemen bir kenara atın. Zihninize bu tür işlerle doldurmak yerine boşaltarak gece gördüğünüz rüyaları hatırlamaya çalışın. Yeteri kadar konsantre olur ve bunu alışkanlık haline getirirseniz, ilerleyen zamanlarda bilinçaltınızdaki birçok olayı ve rüyalarınızı gün yüzüne çıkararak daha fazla hatırlamaya başlarsınız.
– Yatmadan önce rüyada görmek istediğiniz şey ile ilgili düşünce, uğraş gibi faaliyetlerde bulunun. Gece o rüyayı görebilirseniz hatırlamanız çok daha kolay olacaktır. İlk başlarda belki yapamayabilirsiniz ve asla vazgeçmeyin olana kadar devam edin.
– Zihinsel egzersizler yaparak hafızanızı ve hatırlama mekanizmanızı güçlendirin.
– Yatmadan önce zihninizde yer alan olumsuz düşünceleri ve gereksiz şeyleri mutlaka temizleyin. Zihninizi boşalttığınızda daha net rüyalar görürsünüz ve daha rahat hatırlarsınız.
– Garip ve anlamsız rüyalar gördüğünüzde rüyanın akışını istediğiniz gibi değiştirmeye çalışın ve senaryoyu siz kendiniz yazın. Böylece kendi yazdığınız rüyayı unutmanız zor olacaktır.

Rüya hatırlama teknikleri ve önerilerini göz önünde bulundurduğunuz zaman rüyalarınızı daha rahat hatırlayacaksınız.

“Rüya Hatırlama Teknikleri” için 3 Geri Bildirim Yorum Yapıldı

 1. melda dedi ki:

  merhabalar! ben eskisehirde üniverste okuyorum.Bir ev arkadasım var.Gecen gün onunla evde odamda oturdugumuzu gördüm ama binada hiç kimse yoktu.Evin kapısıda acıktı.daha sonra binadaki insanlar delirmiş yada garip yaratıklar şeklinde binada dolasıyodu.ama bize zarar vermiyorlardı.sadece cok korkuyorduk.ev arkadasımda ertesi gün aynı evi tutdugumuzu görmüş.ama binanın bodrumundan garip hayvanlarıN bagırıslarını inlemelerini duyuyomus ve binada hiç kimse yokmus. kapı calmıs ,acmıs.garip bi hayvana benzer yaratık boynundan tutup öldürmeye calısmıs.benim odamın kapısı kapalıymıs ve ben hiç ses vermiyormuşum.elinden kurtulup odamın kapısını acmıs ben yatagın içinde her taraf kanlar içindeymiş.her ikimizde yaklasık aynı zamanda evle ilgi kötü rüyalar gördük.bize yorumlayabilr misiniz? rica etsem!

 2. halil urfalı dedi ki:

  #melda
  Rüyada ruyada evde yasayan yabani yratik biriyle karsilasmak, size is teklifinde bulunacak bazi dalaverecilerin bulunduguna, onlarla isbirligi yaptiginiz takdirde büyük zararlara ugrayacaginiza ve itibardan düseceginize delildir.

 3. Ada dedi ki:

  Öyle denk gelmiş aynı evde yaşamanız benzer rüyalar görmenize neden olabilir

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın, Cevaplayalım!

RüyaTabirim.Gen.TR, büyük bir Rüya Tabirleri Arşividir. Rüya Tabirleri hazırlanırken, bu konuda uzmanlaşmış kişiler ve kaynakları kullanmaktayız.

RüyaTabirim.Gen.TR - Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazıları izinsiz bir şekilde kopyalayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.