Rüya Tabirleri

İslami Rüya Tabirleri

Rüya Yorumları

ve Rüya Hakkında Herşey

Dini Rüya Tabirleri

Cloud Mining is the process of money mining using a digital datacenter that has access to shared funds through an online relationship. This sort of cloud computing mining enables customers to trade currencies in the coziness of of the house or office, rather than investing in costly mining equipments which demand infrastructure and substantial equipment.

İslamiyet öncesine kadar rüyalar hakkında yapılan çalışmalar konunun netlik kazanmasına pek yardımcı olmamıştı. Bu nedenle İslamiyet öncesi zamanlarda yapılan rüya tabirleri, topluma ve bölgeye göre değişiklikler göstermektedir. Çünkü bölgesel olarak halkın inanışına göre değişiklik gösterebilmektedir. Fakat İslamiyetle birlikte rüyalara bakış açısı bambaşka bir boyut kazandı. Rüyalar hakkında hem peygamber efendimiz tarafından sahabelerin rüyalarının yorumlanması ve Hadis-i Şeriflerde bahsetmesinin yanı sıra Kur’an-ı Kerim’de de kıssa ( Hz. Yusuf’un hayatı )şeklinde rüyaların dini açıdan önemini göstermektedir. İslami açıdan rüyaların konumunun belli olmasından sonra artık dini rüya tabirleri yapılmaya başlanmıştır. Böylelikle rüyalar gerçek anlamda yorumlanarak doğru bilgiler vermektedir. İslamiyetle birlikte her dönemde büyük İslam alimleri yetişmiştir ve bunlardan bazıları dini rüya tabirleri konusunda ciddi çalışmalar yapmıştır. İmamı Nablusi, Abdullah b. Kirmânî, İbn-i Sîrîn gibi birbirinden değerli İslam alimleri büyük ilimleri sayesinde günümüze kadar ulaşan dev eserler bırakmıştır. Bizlere de rehber olması açısından günümüzde de dini rüya tabirleri konusunda bu eserlerden faydalanmaktayız. İslami rüya yorumları konusunda alim zatlar bu konu hakkında 3 noktada birleşmektedir. Bu kişiler dini rüya tabirleri yaparken 3 farklı kategoride incelemede bulunmuşlardır. Şöyle ki:

 1. Rahmani Rüyalar: Allah tarafından kullarına gösterilen müjde veya uyarı niteliğinde olan rüyalardır. Dini rüya tabiri yapılarak tam anlamıyla ne ifade ettiğinin çok iyi irdelenmesi ve ona göre hareket edilmesi gerekir. 
 2. Şeytani Rüyalar: Şeytan tarafından gösterilen kötü ve çirkin rüyalardır. Çoğu zaman anlamsız, birbirinden kopuk olan rüyalardır ve bunlara itimat edilmez.
 3. Adgas ve Ahlam Rüyalar: Kişini yemeği fazla yemesinden, ateşli hastalıklardan ya da zihninde yer edinen olayların bilinç altına işlemesi sonucunda görülen rüyalardır. Bu tür rüyalar genellikle kişinin aklında yer alan düşüncelerin tesirinde görülmektedir.

Bazı rüyalar çoğu zaman hatırlanmamaktadır. Bu da uyku halinde çok sayıda rüyanın görüldüğünü göstermektedir. Her ne şekilde olursa olsun rüyaların ehli olan kişiler tarafından yorumlarının yapılmasına dikkat edilmelidir. Yine aynı şekilde internet sitelerinde yer alan rüya tabirlerinin dini rüya tabirleri olmasına dikkat etmenizde fayda vardır. Bu açıdan web sitemizde yer alan rüyaların tabirlerini İslam alimlerinin eserlerinden faydalanarak hazırladığımız için gönül rahatlığıyla takip edebilirsiniz.

 

An excellent writing write my essay for me service can also take care of formatting the document for you.

EDUVINCI Review

“Dini Rüya Tabirleri” için 3 Geri Bildirim Yorum Yapıldı

 1. ozlem dedi ki:

  Selamunaleykum.benm ruyam biraz karisikti.ama hatirlayabildigim kadarini anlatayim.ruyamda 6-7kisi vardi kim olduklarini bilmiyorum.o kisiler bizim eve geliyolardi benide hamile sectiklerini soyluyolardi .ve benim bakimimla ilgileniyolardi.ve birtane yasli adam bana allah tarafindan senin gunahlarin affedildi dedi ve cocugunun adini nezih koy dedi ve osirada ben uyandim devamini goremedim.beni cok etkiledi bu ruya lutfen yorumlarmisiniz.ve lutfen yayinlamayin

 2. Recep dedi ki:

  Bir Cenaze Merasiminde Omuzlarda Cenaze Taputu Giderken Cemaatin İçinde İMAM Gazali Hz. Arkadan Giderken Görüyorum.Cemaatin İçinden Gazali Hz. de Var İçizde Diye Sesler Yükseliyor.Bu Esnada Uyandım. Cevabınız İçin Şimdiden Teşekkür.

 3. ismet tüylü dedi ki:

  rüyamda sevgilim bana telefondan fotograf gönderiyordu.7 tane göndermek istiyor fakat 5 tane geliyordu.

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın, Cevaplayalım!

RüyaTabirim.Gen.TR, büyük bir Rüya Tabirleri Arşividir. Rüya Tabirleri hazırlanırken, bu konuda uzmanlaşmış kişiler ve kaynakları kullanmaktayız.

RüyaTabirim.Gen.TR - Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazıları izinsiz bir şekilde kopyalayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.