Rüya Tabirleri

İslami Rüya Tabirleri

Rüya Yorumları

ve Rüya Hakkında Herşey

Rüyada Kedi Görmek

Rüyada kedi görmek, İmam Cafer Sadık Hz. tarafından 5 farklı tabir ile yorumlanmıştır. Hırsızlık, imansızlık, hastalık, savaş ve şefkatli kadın. Kirmani’ye göre rüyada kedi öldürmek hırsız yakalamak ve ona karşı verilen mücadelen galip çıkmak olarak tabir edilmiştir. Nablusi ise, zinadan meydana gelen bir çocuk ve onun yol kenarına atılması anlamına gelir demiştir. Rüyada kedi kovalamak hastalığa işarettir. Ya da kedi ile kavga etmek ve rüyada kedi ısırması gibi durumlar da hastalıklara işaret olarak yorumlanmıştır.  

Rüyada kedi görmek yukarıda bahsedilenlerin dışında muhtelif şekillerde de yorumlanmıştır.

 • Kedinin etinden alınan bir parça hırsızlardan elde edilecek menfaate işarettir.
 • Kedinin saldırması ve ısırıp zarar vermesi uzun süreli ve sıkıntılı bir hastalığa işarettir.
 • Rüyada kedi sattığını gören bir kimse malını Allah yolunda harcayacaktır demektir.
 • Evin dişi kedisi ev sahibini ısırırsa o kişi rahata ve bolluğa erişecektir demektir.
 • Eğer erkek kedi ısırırsa o kimse tam tersine sıkıntıya ve hastalıklara yakalanır.
 • Bazı tabirlerde kediler, laf ve şakalarla halkı güldüren, onları eğlendiren köçek gibi oynayan kişilere yorumlanmıştır.
 • Çocuklarının terbiyesi için son derece özen gösteren ve hırslı olan kadına işarettir.
 • Hizmetçiye işarettir.
 • Kedi ile kavga etmek ve üstesinden gelmek, o kişinin hızlı bir şekilde hastalıklarından ve sıkıntılarından kurtulacağı anlamına gelmektedir.
 • Kedi ortalıktan kaybolursa yine hastalıklar ve keder de geçer gider.
 • Kedi ile farenin birlikte anlaşarak hareket etmesi toplumda nifak ve sorunlara işaret eder. Birbirine düşman olan her şeyin ittifak halinde olduğunu görmek de yine bu şekilde tabir edilir.
 • Çoğu zaman uğursuz, kötü işlere yorumlanmıştır.
 • Adalet ve huzurun bozularak karışıklıklar geleceğine işarettir.
 • Eğer kişi kendisini kedi olarak görürse kötü ve kirli yollarla kazanç sağlamaya işarettir.
 • İkiyüzlülük ve ümitsizlik olarak yorumlanmıştır.
 • Rüyada eve kedi girdiğini görmek o eve hırsızın gireceğine işarettir.
 • Kedi sesini duymak boş laflara ve dedikoduya işarettir.
 • Rüyada kedi kovalamak, kötü ve çirkin işlerden kurtulmak istenildiğine işarettir.

Rüyada kedi görmek genel hatlarıyla kötü ve çirkin şeylere yorumlanmıştır. Toplum arasında ve hanede nifaklara, sıkıntılara ve anlaşmazlıklara işaret ettiği şeklinde tabir edilmiştir.

Rüyada Kedi Görmek ne demektir veya ne anlama gelir, İslami Rüya Tabirleri açısından İmam Nablusi gibi büyük alimlere göre Rüyada Kedi Görmek neye işarettir veya neye yorumlanır bu yazı altında sizlerle bunların yanıtlarını paylaşıyoruz.

K

“Rüyada Kedi Görmek” için 7 Geri Bildirim Yorum Yapıldı

 1. burcu cetin dedi ki:

  ruyamda bir eve girdim ve o ev sakat kedilerle doluydu o evden korkup uzaklasıyom arabaya biniyom eve esim ustume kediyi atı bende bayılıyom ve ayıldıgımda kedi beni tırmalamaya calıştı beni kediyle kavga ettim sonra kediyle dolu olan evde kedilerin ayaklarınn hepsi sakatı ve garip bir kadın onlara yani kedilere bakımını yapıyodu o kadının yuzu ne bakılmıcak birsekildeydi bana bunu acıklarmısınız.

 2. gülsüm dedi ki:

  Ben rüyamda bir suçluydum suçumun ne olduğunu bilmiyorum.Okula gidiyorum hoca dışında bana kimse iyi davranmıyor, okuldan çıkıyorum. En yakın arkadaşımı görüyorum bi harabede konuşuyoruz falan sonra bir arkadaş daha geliyor ve başımız derde giriyor ben onları kurtarıyorum ve sonra bulunduğumuz harabenin yüksek bir yerine çıkıyoruz sonra onlar memleketlerine gidecekmiş uğurluyorum onları ve gelen diğer arkaşda ceketim varmış.sonra servise biniyorum suç yaptığım yere gidiyorum oradada mücadele ettiğim insanlar var ve polis baskını oluyor ben tutuklanıyorum onlar saklanıyor ve saklananların biri kendini banyoya kilitliyor banyodada kovanın içerisinde ıslak bir köpek var. polisler beni ve daha bir sürü kişiyi hapishaneye koyuyor ve ben o an ailemi düşünüyorum.LÜTFEN BENİM RÜYAMA YORUM YAPIN ÇOK MERAK EDİYORUM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

 3. HÜSEYİN BALCI dedi ki:

  S.A. RÜYAMDA 3 4 KATLI Bİ KURAN KURSUNUN BAHÇESİNDEYİM. HAVA BULUTLU KAPALI YALNIZ ÇATININ OLUĞUNDAN SU AKIYOR. BENDE YERDE DUVARDAN DUVARA HALI RULOSUNUN ÜSTÜNDE OLUKTAN GELEN SU İLE ABDEST ALIYORUM.YALNIZ İÇİMDE ŞÜPHE VAR,SU SARI AKIYOR.ABDESTİM OLURMU OLMAZMI DİYE.HEM BÖYLE DÜŞÜNÜYOR HEMDE ABDEST ALMAYA DEVAM EDİYORUM.EN SON AYAKLARIMI YIKARKEN,AYAĞIMDA MANTAR VAR BU SUYUN ZARARI OLURMU ACABA DİYE DÜŞÜNÜYORUM FAKAT ABDESTİ ALIYORUM.BU ARADA İÇİMDEN HALI RULOSUNU HANGİ AMBARCI YAĞMURLU HAVADA DIŞARI BIRAKTI DİYE KIZIYORUM. AMA ALLAH DAN HALI RULOSU AMBALAJLI ISLANMAZ İNŞALLAH DİYE DÜŞÜNÜYORUM.BANA BİRAZ ACAYİP GELDİ RÜYA .BU ARADA HALI SEKTÖRÜNDE ÇALIŞIYORUM .EN İYİSİNİ ALLAH BİLİR. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. BİR ARKADAŞ TAVSİYE ETTİ SİZİ. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDRİM

 4. sebahat samangül dedi ki:

  rüyamda yavru kedi erkek kolumu ısırıyor dişleri kolumda kalıyor.ağzının iki yanında misina gibi ip sarkıyor. ben yanımdaki kişe diyorumki tut o ipleri kes canı acımasın.o kişide kesiyor serbes kalıyor.koluma bakıp diyorumki bu dişleri çıkarırsam canım yanarmı acaba deyip uyandım.lütfen yorum bekliyorum

 5. helin yilmaz dedi ki:

  Ablam eve dayimla tartismis sekilde giriyo ben ne oldu diyorum anlatmiyor sonra dayimin oglu kapiyi calip ablamin dayimi cagirdigini soyluyo sonra gel gelme farketmez diyip gidiyo ablamda arkasindan cikip karsi daireye giriyolar kapiyi kapattigimda tislama sesi duyup mutfaga giriyorum dolabin altinda tatli bi kedi var ben anneme seslenmeye calisirken bagiramadim ve uyandim daha oncede tislamalar duydum ruyamda ama kedi gormedim cok korktum lutfen yardim edin

 6. Gülçin dedi ki:

  Rüyamda annemlerdeyim evde yavru kediyi çıkartığımı görüyorum kediyi havaya fırlatıyorum. Boynuma düşüyor yani. Evden kediyi kovalıyorum anlamı nedir

 7. selim dedi ki:

  Ruyada bir arkadasim kedileri yangindan kurtarmak icin bagirip cagirip millete kosup kurtarmaya atmis kendini

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın, Cevaplayalım!

RüyaTabirim.Gen.TR, büyük bir Rüya Tabirleri Arşividir. Rüya Tabirleri hazırlanırken, bu konuda uzmanlaşmış kişiler ve kaynakları kullanmaktayız.

RüyaTabirim.Gen.TR - Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazıları izinsiz bir şekilde kopyalayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.