Rüya Tabirleri

İslami Rüya Tabirleri

Rüya Yorumları

ve Rüya Hakkında Herşey

Rüyada Kavga Etmek

Rüyada kavga etmek, genellikle olumsuz şeylere yorumlanır. Bir kişi ile aranın açılmasına, düşmanlığa, fikir ayrılıklarına ve şiddetli kavgalara yorumlanır.

Genel hatlarıyla rüyada kavga etmek;

 • Şiddetli tartışmalara ve görüş ayrılıklarına,
 • Kesici veya öldürücü silahlarla kavga etmek, ses getirecek bir iş yapmaya,
 • Sözlü kavga etmek, üzüntüye ve kedere,
 • Fiziksel olarak kafa kafaya kavga etmek ise nesliyle övünmeye ya da birisiyle fena halde tartışmaya delalet etmektedir.

Rüyada kavga etmek, gören kişinin içerisinde bulunduğu psikolojik ve maddi durumlara göre değişkenlik gösterir. Kavganın içinde olmak ya da dışarıdan izlemek birbirinden çok farklı durumlara işaret eder. Bu nedenle çok iyi yorumlamak ve değerlendirmek gerekir. Bunlara örnek olarak şu yorumlar gösterilebilir:

 • Halkın birbiri ile kavga ettiğini görmek, ekonomik krize ve kıtlığa,
 • Halkın devlet adamları ile kavgası ekonomik genişliğe ve fiyatların düşmesine,
 • Güç, kudret sahibi olmaya veya birisiyle şiddetli kavgaya,
 • Zırh içerisinde  iken kavga etmek zengin ama hilekar bir kadın ile yuva kurmaya,
 • Harp meydanında kılıçla kavga etmek ise Allah yolunda cenk etmeye ve başarıya erişeceğine işarettir.

Rüyada kavga etmek genel olarak yukarıda bahsedildiği şeklinde yorumlanmıştır. Bunun yanı sıra değişik durumlarda rüyada kavga ettiğini görmek muhtelif yorumlarla açıklanmıştır. Birisi ile silahlı şekilde kavga etmek evlenmek niyetinde olunan kadına güçlü ve sağlam görünmeye çalışmak, kılıç ile kavga etmek zorluklara karşı mücadele etmek ve galip gelebilmek, savaşta düşmanla savaşmak Allah yolunda mücadele ve başarıya erişmek gibi farklı şekillerde yorumlanmıştır.

Rüyada tarihi bir kişiye ait kılıç gibi silahlarla mücadele ettiğini görmek dünyada iken büyük bir üne ve itibara ulaşmaya delalet eder. Allah yolunda kavga ve cenk etmek dünyada iken iyi yerlere gelineceğine ve muzaffer olunacağına yorumlanmıştır. Allah yolunda verilen mücadelede başarılı olmak, hem bu dünya hem de ahiret için iyi şeylere yorumlanmıştır. Fakat dünyalık bir iş için kavga etmek ise çok büyük sıkıntılara, rızık ve nimetler hususunda darlığa işaret eder.Rüyada küçük bir çocukla kavga ettiğini görmek ise düşmanına karşı galip gelineceğine işarettir.

Rüyada Kavga Etmek ne demektir veya ne anlama gelir, İslami Rüya Tabirleri açısından İmam Nablusi gibi büyük alimlere göre Rüyada Kavga Etmek neye işarettir veya neye yorumlanır bu yazı altında sizlerle bunların yanıtlarını paylaşıyoruz.

K

“Rüyada Kavga Etmek” için Bir Yorum Yorum Yapıldı

 1. mira dedi ki:

  Ben fiziksel olarak kavga ettiğimi gördüm bu ne demek

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın, Cevaplayalım!

RüyaTabirim.Gen.TR, büyük bir Rüya Tabirleri Arşividir. Rüya Tabirleri hazırlanırken, bu konuda uzmanlaşmış kişiler ve kaynakları kullanmaktayız.

RüyaTabirim.Gen.TR - Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazıları izinsiz bir şekilde kopyalayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.