Rüya Tabirleri

İslami Rüya Tabirleri

Rüya Yorumları

ve Rüya Hakkında Herşey

Rüyada Hurma Görmek

Rüyada hurma görmek rüya sahibi için yağmur ve bereket olarak tabir edilir. Hurma temizliğin ve bereketin simgesidir. Bu nedenle rüyada hurma görmek, pak ve faydalı işlere yorumlanmaktadır.

  • Rüyada hurma yemek, sadece kendisi için olup başkalarına olmayan rızka işarettir. Bazı alimlere göre ise rüyada yenilen hurma Kur’an-ı Kerim ile meşgul olmaya, ilmi konularla ilgilenmeye ve dini açıdan faydalı işler yapmaya işarettir.
  • Rüyada etrafa dağılmış halde görülen hurmalar büyük bir paranın geleceğine fakat devamının gelmeyeceğine işarettir.
  • Mevsiminde iken rüyada yenilen hurma mutlu, huzur dolu, sevecen, şerefli ve zengin bir kadına işaret etmektedir.
  • Bazı alimler tarafından rüyada görülen hurma için vakıf olunacak dini ilimlere işarettir denilmiştir.
  • Rüyada kişinin üzerine kurumuş, çürümüş hurmaların dökülmesi sıkıntılara ve belalara delalet eder. Taze ve tatlı hurmalar ise tam tersine sıkıntılardan kurtularak ferahlamaya işarettir.
  • Rüyada taze ve iri hurma yemek rüya sahibinin iyi şeyler işitmesine ve çok büyük faydası olan şeylere isabet edeceğine işarettir.
  • Kişi rüyasında hurmanın çekirdeğini çıkarır ve o şekilde yerse, bu rüya o kişinin çocuk sahibi olacağı şeklinde yorumlanır.
  • Bazı rüya tabirlerinde ölçek ile tartılan hurmaların görülmesi büyük ganimetlere ve faydalı şeylere yorumlanmaktadır.

Rüyada hurma görmek en genel hatlarıyla, büyük menfaatlere ve ganimetlere yorumlanmaktadır. Bunun yanı sıra ilmi konulara vakıf olmaya ve çocuk sahibi olmaya da işaret etmektedir.

Rüyada Hurma Görmek ne demektir veya ne anlama gelir, İslami Rüya Tabirleri açısından İmam Nablusi gibi büyük alimlere göre Rüyada Hurma Görmek neye işarettir veya neye yorumlanır bu yazı altında sizlerle bunların yanıtlarını paylaşıyoruz.

H

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın, Cevaplayalım!

RüyaTabirim.Gen.TR, büyük bir Rüya Tabirleri Arşividir. Rüya Tabirleri hazırlanırken, bu konuda uzmanlaşmış kişiler ve kaynakları kullanmaktayız.

RüyaTabirim.Gen.TR - Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazıları izinsiz bir şekilde kopyalayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.