Rüya Tabirleri

İslami Rüya Tabirleri

Rüya Yorumları

ve Rüya Hakkında Herşey

Rüyada Gemi Görmek

Rüyada gemi görmek, görülen geminin durumuna göre değişik şekillerde yorumlanmıştır. Eğer gemi temiz ve ferah ise başarılı işlere işaret etmektedir. Tam tersine kirli ve kırık dökük ise işlerin bozularak kötüye gideceğine işarettir. Rüyada gemi görmek anlaşılacağı üzere hem iyi hem de kötü şekillerde yorumlanabilmektedir.

  • Rüyada gemi görmek, kişinin içinde bulunduğu sıkıntılarından kurtularak feraha ereceğine işarettir. Eğer gemi suda değil de karadaysa bu seferde tam tersi şekilde yorumlanır.
  • Rüyada gemiyi karaya çıkarmak, dini konularda ara bozmaya ve Müslümanlar arasında nifak çıkarmaya işarettir.
  • Rüyada gemiye binmek, salih kişilerle beraber gemide olmak hidayete yorumlanır.
  • Rüyada gemi batması bazı kişilere göre sonu selamet olan yolculuklara işarettir. Bazılarına göre ise geminin batması saadete ve düşman karşısında galip gelmeye işarettir.
  • Rüyada görülen geminin boş olması ticari hayatta kazançlı işler yapılacağına işarettir.
  • Yolcuların bol olması ve rüya sahibinin de bu kişiler arasında olması selamet içerisinde yolculuk yapacağına işarettir. Geminin demirlemiş olduğunu görmesi ise hapis yatacağına ya da zor durumlarda kalınacağına işarettir.
  • Rüyasında ailesiyle birlikte gemiye bindiğini gören kimse için hayırlı ve bereketli işler yapılacağı anlamına gelmektedir. Kişi düşmanından emin olur ve sıkıntılarından kurtularak feraha erer.
  • Rüyada gemi kullanmak doğru ve hayırlı işlerle meşgul olmaya, dümeni doğru kullanamamak ise tam tersine yorumlanır.

Anlaşılacağı üzere rüyada gemi görmek, kişi için duruma göre hem iyi hem de kötü şekillerde yorumlanabilmektedir.

Rüyada Gemi Görmek ne demektir veya ne anlama gelir, İslami Rüya Tabirleri açısından İmam Nablusi gibi büyük alimlere göre Rüyada Gemi Görmek neye işarettir veya neye yorumlanır bu yazı altında sizlerle bunların yanıtlarını paylaşıyoruz.

G

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın, Cevaplayalım!

RüyaTabirim.Gen.TR, büyük bir Rüya Tabirleri Arşividir. Rüya Tabirleri hazırlanırken, bu konuda uzmanlaşmış kişiler ve kaynakları kullanmaktayız.

RüyaTabirim.Gen.TR - Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazıları izinsiz bir şekilde kopyalayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Önceki yazıyı okuyun:
Rüyada Gelinlik Giymek

Rüyada gelinlik giymek, hayırlı ve iyi şekillere yorumlanmıştır. En genel tabiriyle rüyada gelinlik giymek ve görmek  bekar kişiler için evliliğe ve hayırlı kısmetlere işarettir...

Kapat