Rüya Tabirleri

İslami Rüya Tabirleri

Rüya Yorumları

ve Rüya Hakkında Herşey

Rüyada Yumurta Görmek

Rüyada yumurta görmek ne anlama gelir? İsterseniz bu konuda yapılan tabirlere göz atalım. Bir kimse rüyasında taze pişmiş yumurta görürse, bu rüya kolaylıkla elde edilen rızka delalet etmektedir. Rüyada tavuğun yumurtladığını görmek çocuk ile tabir edilmiştir. Bir kimse rüyasında çiğ yumurta yerse, o kişi için hüzün ve keder anlamına gelmektedir. Ayrıca yine rüyada çiğ yumurta yemek haram mal anlamına gelmektedir. Rüyasında pişmiş yumurta soyduğunu görmek eğer hizmetçileri varsa onların malını elde etmek şeklinde yorumlanır.

Cafer-i Sadık (r.a.) şöyle demiştir : Rüyada yumurta görmek dokuz şekilde tabir edilir. 1. Evlat, 2. Ehli Beyt, 3. Mal, 4. İzzet, 5. Rütbe, 6. Hacet talip etmek, 7. Muradına ermek, 8. Hizmetçi, 9. Zevce. Bir diğer tabire göre ise rüyada görülen yumurta güzel kadınlara, hısım, akraba ve dostların bir araya gelmelerine ve ayrıca para biriktirmeye delalet etmektedir. Bir kimse rüyasında taze bir yumurtayı kırıp pişirdiğini ve yağda pişirdiği yumurtayı yediğini görürse bu rüya o kimse için zor ve çetin işlerin halledilmesi anlamına gelir, ayrıca bu rüya mala delalet etmektedir. Bu rüyaya benzer bir şekilde taze bir yumurtayı kırıp yağda pişirdiğini ve ardından pişirmiş olduğu yumurtayı yediğini gören kimse için izzet, ferahlık, rızk, menfaat ve mal şeklinde yorumlanır.

Üst kısımlarda yapılan tabirlerden biraz farklı olarak bir kimse rüyasında papağan kuşunun yumurtasını görürse bu rüya gören kişi için takva sahibi, iffetli bir hizmetçiyle tabir edilir. Rüyada görülen yumurta eğer bir turna kuşuna ait ise fakir ve miskin bir evlada dalalettir. Bir kimse rüyasında bir kişi tarafından kendisine yumurta verildiğini görürse şerefli ve aziz bir çocuğu olmasına dalalet eder. Rüyada yumurta görmek evlat, zevce, hizmetçi ve mal olarak tabir edilmektedir. Eğer bir kişi rüyasında kucağına beyaz bir tavuk alır ve kucağına aldığı tavuğun piliçler çıkardığını görürse bu rüya gören kimse için zor ve imkansız bir işin olacağına, ayrıca rüya gören kimsenin imanlı bir evladı olacağına işaret etmektedir. Bir başka tabirde ise yumurtanın beyazı gümüş, sarısı ise altın ile yorumlanır.

Rüyada Yumurta Görmek ne demektir veya ne anlama gelir, İslami Rüya Tabirleri açısından İmam Nablusi gibi büyük alimlere göre Rüyada Yumurta Görmek neye işarettir veya neye yorumlanır bu yazı altında sizlerle bunların yanıtlarını paylaşıyoruz.

Y

“Rüyada Yumurta Görmek” için 2 Geri Bildirim Yorum Yapıldı

  1. emine dedi ki:

    rüyamda ablama çatlamiş yumurta verdim elinde kırıldı aktı

  2. ahmet sivrikaya dedi ki:

    3 kişi var rüyamda 1 i silahsız diğer ikisinde tabanca diğerdinde otomatik büyük bi silah vardi birbirlerini vurdular büyük silahtan çıkan kursun bi arabanın deposuna geldi benzin akmaya ve alev almaya basladı (duman yoktu) ve yangın buyudu sanki beni takip ediyordu nere gitsem ordan oraya yangın sıcradı butun arabaları yaktı benzinler döküldü yangın iyice büyüdü bi apartmanın bahcesinde kaçmaktan yoruldum ve uyuya kalmısım orda sabah oldugunda butun mahalleli yangını sondurmeye gelmiş uzak semtlerden de gelmiş bende bi suçluluk duygusu vardı sanki yangını ben çıkarmışım gibi bi korku vardı içimde lütfen yardımcı olun 🙁

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın, Cevaplayalım!

RüyaTabirim.Gen.TR, büyük bir Rüya Tabirleri Arşividir. Rüya Tabirleri hazırlanırken, bu konuda uzmanlaşmış kişiler ve kaynakları kullanmaktayız.

RüyaTabirim.Gen.TR - Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazıları izinsiz bir şekilde kopyalayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.