Rüya Tabirleri

İslami Rüya Tabirleri

Rüya Yorumları

ve Rüya Hakkında Herşey

Rüyada Namaz Kılmak

Rüyada namaz kılmak, kılınan namazın farz, nafile vs. gibi farklı durumlarına göre muhtelif şekillerde yorumlanmaktadır. En genel tabiriyle rüyada namaz kılmak, bazı tabircilere göre korkulara kapılmaya işarettir. Bazılarına göre ise halk nazarında değerinin artacağına kıymete bineceğine işarettir.

  • Rüyada namaz kıldırmak, bir durum için kefil olunacağına işarettir. Eğer kişi abdestini dosdoğru alıp, namazı da usulünce güzel bir şekilde kıldırdığını görürse makam sahibi olacağına işarettir.
  • Kişi rüyasında kıbleden başka bir yöne dönerek namaz kıldırıyorsa arkadaşlarına ve yakınlarına ihanet edecek demektir. Bazılarına göre de zararlı ve yasaklı işler yapacağına işarettir.
  • Eğer kişi rüyasında bir belde halkına imamlık yaparak namaz kıldırıyorsa o beldeye vali olup adaletle yöneteceğine işarettir. Eğer kıblesi tam ve namazı da dosdoğru kıldırıyorsa halkı kötülüklerden men edip iyiliklere sevk edeceğine işarettir.
  • Kişi rüyasında hiç bilmediği bir cemaate namaz kıldırıyorsa ve de okuduğu sureyi bilmiyorsa  iyi bir ölümün yaklaştığına işarettir.
  • Eğer kadın kişi cemaate namaz kıldırıyorsa o kadın vefat eder.
  • Kişi rüyasında yan veya yüz üstü yatar bir vaziyette, üzerinde beyaz elbise ile, hiç bilmediği bir yerde hiç bir şey okumadan ve tekbir almadan namaz kıldırıyorsa vefat edeceğine işarettir. Halk onun cenaze namazını kılacak demektir.
  • Rüyada nafile namaz kılmak kişinin emin olmasına işarettir.
  • Rüyada gece boyunca namaz kıldığını gören kimse hem dünya da hem de ahirette hayırlara vesile olur.

Rüyada namaz kılmak görüldüğü üzere hayırlı ve faydalı şeylere işaret etmektedir.

 

Rüyada Namaz Kılmak ne demektir veya ne anlama gelir, İslami Rüya Tabirleri açısından İmam Nablusi gibi büyük alimlere göre Rüyada Namaz Kılmak neye işarettir veya neye yorumlanır bu yazı altında sizlerle bunların yanıtlarını paylaşıyoruz.

N

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın, Cevaplayalım!

RüyaTabirim.Gen.TR, büyük bir Rüya Tabirleri Arşividir. Rüya Tabirleri hazırlanırken, bu konuda uzmanlaşmış kişiler ve kaynakları kullanmaktayız.

RüyaTabirim.Gen.TR - Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazıları izinsiz bir şekilde kopyalayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.