Rüya Tabirleri

İslami Rüya Tabirleri

Rüya Yorumları

ve Rüya Hakkında Herşey

Rüyada Meyve Görmek

Rüyada meyve görmek için iki farklı kategoride yorumda bulunmak gerekmektedir. Mevsiminde görülen meyve iyi ve hayırlı şeylere delalet ederken mevsimi dışında görülen meyveler için hafif de olsa sıkıntı ve üzüntülere delalet eder denilmektedir. Bu nedenle rüyada meyve görmek 2 ana başlıkta irdelenmektedir.

 • Rüyada meyve yemek için pek iyi tabiler yapılmamıştır. Özellikle elma yemenin iyi olmadığı söylenmektedir.
 • Kişinin rüyasında ağaçtan yeni kopararak yediği meyve çok hassa bir kalbi olduğuna ve bu nedenle kendisini  maddi dünyaya verememesine işaret etmektedir. Bunun neticesinde ise çok fazla para kazanamayacağına işarettir.
 • Cafer Sadık (a.s)’a göre manavın taze meyveler satması zarara işarettir.
 • Hz. Danyal ise rüyada görülen meyvenin iyi olması iyiye, kötü olması da kötüye işarettir demiştir.
 • Kişinin rüyasında mevsiminin meyvesini görmesi ve onları yemesi, yediği kadar meyve miktarınca para biriktireceğine işarettir. Meyvenin kuru olması da helal rızka ve bol mala işarettir. Eğer meyve henüz olgunlaşmamış ise haram mala işaret etmektedir.
 • Mevsiminin dışında yenen meyve ise aynı oranda zarara uğramaya işarettir.
 • Yaz aylarında meyvelerin yerlere dökülmesi, rüya sahibi için hastalıklara işarettir.
 • Rüyada meyve suyu görmek rüya sahibi için helal mala işaret etmektedir. Bizzat hurma görmek ise menfaat sağlamaya işarettir. Yine aynı şekilde zeytin görmek ilim ve ferahlığa işaret etmektedir.

Rüyada meyve görmek anlaşılacağı üzere mevsimine ve iyi olmasına göre değişik şekillerde yorumlanmaktadır.

Rüyada Meyve Görmek ne demektir veya ne anlama gelir, İslami Rüya Tabirleri açısından İmam Nablusi gibi büyük alimlere göre Rüyada Meyve Görmek neye işarettir veya neye yorumlanır bu yazı altında sizlerle bunların yanıtlarını paylaşıyoruz.

M

“Rüyada Meyve Görmek” için Bir Yorum Yorum Yapıldı

 1. hamit dedi ki:

  Rüyamda akarsuyun kenarında duruyodum bir ara dalmisim birden kendime geldim birde erafima baktimki Yergök su boğulma endişesi ile kaçarken uyandim

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın, Cevaplayalım!

RüyaTabirim.Gen.TR, büyük bir Rüya Tabirleri Arşividir. Rüya Tabirleri hazırlanırken, bu konuda uzmanlaşmış kişiler ve kaynakları kullanmaktayız.

RüyaTabirim.Gen.TR - Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazıları izinsiz bir şekilde kopyalayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.