Rüya Tabirleri

İslami Rüya Tabirleri

Rüya Yorumları

ve Rüya Hakkında Herşey

Rüyada Merdiven Görmek

Rüyada merdiven görmek, kişinin selamete ermesine, iyiliklerle dolu bir yaşam sürmesine ve kötülüklerden de uzak durmasına işarettir. Rüyada merdiven görmek, eğer merdiven uzun ve oldukça geniş ise kişinin buradan yukarıya çıkması memuriyet hayatında yüksek makamlara geleceğine işarettir.

  •  Cafer-i Sadık Hz.’lerine göre rüyasında merdiven gören salih kişilerin düşmanlarına karşı galip geleceklerine ve onlara üstünlük kuracağına delalet etmektedir.
  • Ehil olan kişi için yüksek derecelere ve makamlara çıkmaya işarettir.
  • Rüyada merdiven çıkmak ve rüyada merdiven inmek birbiri ardı sıra oluyorsa Cabirü’l-Mağribî’ye göre rüya sahibi hayırlı işlerle uğraşarak insanlığa faydalı oluyor demektir. Çevresi tarafından o kişi çok sevilir ve herkese faydası dokunur demiştir.
  • Kişinin rüyasında merdivenden ayağının kayarak düşmesi, bulunduğu mevki ve makamdan ineceğine delalet eder.
  • Kişinin rüyasında çıktığı merdivenin taş olması katı kalpli ve acımasız olmasına işarettir.
  • Eğer kişinin çıktığı merdiven taş değilde ahşap ise, bu seferde itaat etmeyen ve kötü işler yapan kimselere iyilik emretmeye, onlara  iyi öğütler vererek çirkin işlerden uzaklaştırmaya işarettir.
  • Bazı alimlere göre rüyada görülen merdiven uzun ve hayırlı bir yolculuğa işaret etmektedir.
  • Kişinin rüyasında düştüğü merdivenin metal olması, dini yönden zayıfları olduğuna işarettir.
  • Sıkıntıları ve dertleri olan bir kimsenin rüyasında merdiven görmesi, sıkıntılarından kurtulacağına işarettir.

Bazı alimlere göre rüyada merdiven görmek, dertlerden ve sıkıntılardan kurtulmaya ve yüksek makamlara erişmeye işaret etmektedir.

 

Rüyada Merdiven Görmek ne demektir veya ne anlama gelir, İslami Rüya Tabirleri açısından İmam Nablusi gibi büyük alimlere göre Rüyada Merdiven Görmek neye işarettir veya neye yorumlanır bu yazı altında sizlerle bunların yanıtlarını paylaşıyoruz.

M

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın, Cevaplayalım!

RüyaTabirim.Gen.TR, büyük bir Rüya Tabirleri Arşividir. Rüya Tabirleri hazırlanırken, bu konuda uzmanlaşmış kişiler ve kaynakları kullanmaktayız.

RüyaTabirim.Gen.TR - Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazıları izinsiz bir şekilde kopyalayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.