Rüya Tabirleri

İslami Rüya Tabirleri

Rüya Yorumları

ve Rüya Hakkında Herşey

Rüyada Köpek Görmek

Rüyada köpek görmek çoğu rüya tabirlerinde kötüye ve kötü kimselere yorumlanmıştır. Genel olarak rüyada köpek görmek, korkmadan günah işlemeye, dünyalık zevk ve eğlenceye düşkün kişiye işaret eder denilmiştir.

 • Kişi rüyasında dişi köpek gördüyse bu inat eden ve kötü işler yapan kadına işarettir denilmiştir.
 • İslami rüya yorumlarında rüyada köpek yavrusu görmek çocuğa işarettir denilmiştir. Eğer beyaz köpek yavrusu olursa mümin bir evlat, siyak köpek yavrusu olursa da ailenin büyüğü olacak şeklinde yorumlanmıştır.
 • Çoban köpeği görüldüğü takdirde mal ve mülk sahibi olunacağına işarettir. Eğer evcik köpek görülürse o da düşmana işarettir. Eğer rüyada köpek öldürürse kişi, düşmanına karşı üstün gelir ve onu etkisiz hale getirir.
 • Rüyada köpek havlaması duyan kimse köpekle beraber havlıyorsa muradına erecektir demektir. Fakat köpek uluyorsa hastalığa işarettir.
 • Eğer köpek ava gidiyorsa bu tüm insanlık için hayırlı bir şeye yorumlanır. Avdan dönen köpek veya yerleşim yerine giren köpek ise o yerdeki işsizlik sorununa işarettir.
 • Kişi rüyasında köpek olduğunu görürse, Cenab-ı Hakk, kibirlenmesinden ve üstünlük taslamasından dolayı o kişinin elindekileri alır. İlim sahibiyse ilmini geri alır, cahil bırakır.
 • Rüyada köpek eti yemek, düşmanına karşı galip gelineceğine işarettir. Köpeğin kaçtığını görmeniz de yine düşmanınıza galip geleceğinize işarettir. Rüyada köpek öldürmek de düşmanını yenmek demektir. Bazıları rüyada köpek eti yemeyi haram mal edineceği şeklinde de yorumlamıştır.
 • Bazı rüya tabircilerine göre ise rüyada köpek görmek, bekçiliğe, sadık birine, emanete hidayet edecek bireye işarettir denilmiştir.
 • Köpeğin salyasının üzerinize bulaşması, hakkınızda üzüleceğiniz söylentilerin çıkacağına işarettir.
 • Rüyada süs köpeği görmek, eşi ile aranın açılması ve eşine ihanet etmek olarak yorumlanır.
 • Rüyada köpek sütü içmek, azılı bir düşmana ve onun vermiş olduğu korkuya işarettir.
 • Rüyada köpek ısırması, bir dostunuzun yüzünden sıkıntı çekeceğinize ya da kafanızda çatışmalar yaşandığına işarettir.
 • Cafer-i Sadık (r.a) rüyada köpek görmek 4 şeye işarettir buyurmuştur.
  – Adi bir düşman
  – Tamahkar (Açgözlü) zengin
  – Alim fakat, çirkin ve kirli işlerle uğraşmak
  – Gammaz ve cahil adam.

Genel olarak rüyada köpek görmek bu şekillerde yorumlanmaktadır.

Rüyada Köpek Görmek ne demektir veya ne anlama gelir, İslami Rüya Tabirleri açısından İmam Nablusi gibi büyük alimlere göre Rüyada Köpek Görmek neye işarettir veya neye yorumlanır bu yazı altında sizlerle bunların yanıtlarını paylaşıyoruz.

K

“Rüyada Köpek Görmek” için 3 Geri Bildirim Yorum Yapıldı

 1. Katre Nur dedi ki:

  Rüyamda beyaz Köpek gördüm ama yavru değildi bu neye işarettir?

 2. Elsa Ebru dedi ki:

  Sevgilim için istihare namazı kıldm ve rüyamda beyaz köpek gördüm bu neye işarettr?

 3. hayat dedi ki:

  rüyamda köpek şeklinde yılan gördüm bu neye işarettir

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın, Cevaplayalım!

RüyaTabirim.Gen.TR, büyük bir Rüya Tabirleri Arşividir. Rüya Tabirleri hazırlanırken, bu konuda uzmanlaşmış kişiler ve kaynakları kullanmaktayız.

RüyaTabirim.Gen.TR - Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazıları izinsiz bir şekilde kopyalayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.