Rüya Tabirleri

İslami Rüya Tabirleri

Rüya Yorumları

ve Rüya Hakkında Herşey

Rüyada Hediye Almak

Kişinin sevdiği kişilerden hediye alması çok güzel bir duygudur. Yine aynı şekilde rüyada hediye almak da iyi ve güzel şekillerde yorumlanmaktadır. Kısacası rüyada hediye almak hayırlı ve güzel işlere alamettir denilebilir.

 • Rüyada hediye almak için bazı rüya yorumcuları aşk ve iş hayatında her şeyin yolunda gideceği söylemiştir. Şansın ve güzel günlerin olacağına işarettir demişlerdir. 
 • Rüyada hediye görmek, dargınların barışmasına, bekarların evlenmesine ve dostlar arasındaki muhabbetin artmasına işarettir.
 • Rüyada birisi tarafından bir şeyin hediye olarak verilmesi ferahlığa erişmeye işarettir. Kırgınlıkların ve üzüntülerin yerini dostluklara ve mutluluklara bırakmasına yorumlanmıştır.
 • Bazı İslam alimlerine göre rüyada alınan hediyeler, nikah için kız istemeye işarettir. Kişinin evinde bekar kız var ise, tabak içerisinde meyve hediyesi görürse, o kızı istemeye gelecek olanlara işarettir denilmiştir. Eğer kız yak ise bu sefer o iki aile arasında sıkı bir dostluk olacağına işarettir.
 • Rüyada hediye paketi açmak, farkında olmadığınız gizli yeteneklerinizin ortaya çıkmasına işarettir.
 • Rüyada hediye yüzük almak, mal ve mülkünün bir kısmını satarak nakde çevirmeye ve saklamaya işarettir.
 • Rüyada bir kişinin hediyesini almak o kişi için hediye ettiği kimseye karşı sevgi dolu muhabbet beslemesine işarettir. Karşı cinsten birisi için olursa, hayırlı bir evlilik kurulacağına yorumlanır.

Peygamber Efendimiz ( SAV )’in ” Hediyeleşin ki, birbirinizi sevin ” hadisi şerifine binaen rüyada hediye almak, sevgi dolu dostluklara işaret etmektedir.

Rüyada Hediye Almak ne demektir veya ne anlama gelir, İslami Rüya Tabirleri açısından İmam Nablusi gibi büyük alimlere göre Rüyada Hediye Almak neye işarettir veya neye yorumlanır bu yazı altında sizlerle bunların yanıtlarını paylaşıyoruz.

H

“Rüyada Hediye Almak” için 7 Geri Bildirim Yorum Yapıldı

 1. Elif dedi ki:

  Rüyamda gerçekte sevdiğim erkeği gördüm. Farklı şehirlerdeyiz. Aramızda hiçbir şey yok ama rüyamda bana mesajlar atmaya başlıyor. Bu mesajlar artık sevdiğini söylemesine kadar devam ediyor. Biz daha mesajlaşırken zil çalıyor. Kapıyı açıyorum ve kargoyla üç tane hediye paketi geliyor. Paketleri açıyorum. Hepsi farklı büyüklükte üç parfüm. Çok mutlu oluyorum. Bunun üzerine bende ona doğum günü sürprizi yapmak için İstanbul a geliyorum. Bana yapacaklarını mesajdan anlatırken o gün bir kız arkadaşıyla önceden sözleştiğini görüşeceğini söylüyor. Hiç sorun etmiyorum ve ondan habersiz gidecekleri yere pasta götürüyorum. Ama gidemeden uyandım. Bunun yorumu benim için çok önemli. Yorumlarsanız çok sevinirim.

 2. Azime dedi ki:

  Bende rüyamda bir sure önce ayrıldığım nişanlımı gördüm..bana hediyeler göndermiş seviniyorum ama ne olduklarını seçemedim.sadece hediyelerin içinden sayfalar halinde kuran yazıları çıktı.yorumlarsanız sevinirim.

 3. Asenur dedi ki:

  Ruyamda bir dagin kenarindaymisim biranda dusucekmissim bir erkek kurtarmis ve o bana hediye vermis ve beni opmus…..

 4. MaLKoÇ dedi ki:

  Rüyamda tanıdığım tanımadığım bir çok kişiden hediye aldım 🙂

 5. mesut dedi ki:

  Ruyamda cok sevdigim ve onun beni kabul etmeyip her seferinde ondan red cevabi aldigim kizdan hediye aldim. Bu neye yorulur, yorumlar misiniz.

 6. Fatma dedi ki:

  Rüyamda sevdigim Adami gördüm. Bana bir süpriz dogum günü partisi hazirlamislardi. Herkes ordaydi ailem, arkadaslarim sadece O bana uzaktan bakiyordu. Sonra yanima bir Arkadas geldi iyiki dogdun dedi ve bana kücük bir hediye paketi verdi, üzerinde sevdigim Adamin ismi yaziyordu. Cok sevindim actim paketi icinden kolye cikti ona tesekkür etmek icin kalktim fakkat o yoktu koybolmustu. Bu ne demek oluyor?

 7. cigdem dedi ki:

  Ruyamda is yerinde mudurum bana gural in porselen beyaz tabaklardan hediye ediyo bunu nasil yorumlayabilirsiniz

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın, Cevaplayalım!

RüyaTabirim.Gen.TR, büyük bir Rüya Tabirleri Arşividir. Rüya Tabirleri hazırlanırken, bu konuda uzmanlaşmış kişiler ve kaynakları kullanmaktayız.

RüyaTabirim.Gen.TR - Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazıları izinsiz bir şekilde kopyalayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.