Rüya Tabirleri

İslami Rüya Tabirleri

Rüya Yorumları

ve Rüya Hakkında Herşey

Rüyada Hamile Olmak

Rüyada hamile olmak, iyi ve hayırlı şeylere yorumlanmaktadır. Rüyada hamile olmak için İslam alimleri şan ve şerefin artması, övgü dolu işlere mazhar olunması, mal ve mülkün artması gibi iyi şeyler demişlerdir.

 • İslam alimlerinden Ebu Said El-Vaiz’e göre bir kadının rüyada hamile kalmasını görmesi mal ve mülke yorumlanır. Erkeğin hamile kalması ise üzüntülü ve sıkıntılı şekillere yorumlanmaktadır. Rüyayı gören hem erkek hem de kadın için bayanın hamile olması, karnının büyüklüğünce mala işaret etmektedir.
 • Çocuk yaşta kendisini hamile gören çocuk için babaya, eğer bu çocuk kız ise de anneye yorumlanır.
 • Bir diğer rüya yorumcusu olan İslam alimlerinden Kirmani’ye göre ise rüyada hamile kadın görmek, o kişinin zenginleşeceğine işarettir.Dünya mallarından istediklerine erişebileceğine yorumlanır. Rüyada hamile hayvan görmek de yine aynı şekilde hayırlara yorumlanmaktadır.
 • Rüyada hamile erkek görmek, o kişinin etrafından gizlediği ve açığa çıkmasından çekindiği üzüntülü durumlara işarettir.
 • Bazı rüya tabirlerinde rüyada hamile görmek için aşka ve sevgiye işarettir denilmektedir. Bazılarında ise erkek ve kadının arasını yapan kişilere ya da eve hırsız girmesine, bir şeyler çalmasına işarettir denilmektedir.
 • Rüyada hamile kalmak, bekar kız için kendisi sebebiyle ailesine gelecek sıkıntılara ve üzücü durumlara işarettir. Bazı yorumculara göre o bekar kızın hayırlı olmayan bir kişi ile evlenmesine ve kederlere gark olmasına işarettir.

Rüyada hamile olmak, farklı durumlara göre değişik şekillerde yorumlanmıştır.

Incoming search terms:

 • ryada hamile olmak
 • rüyada kendini hamile görmek neye işarettir
 • ruyada hamile olmak
 • rüyada hamile olduğunu görmek neye işarettir
 • ruyada hamile olmak neye isarettir
Rüyada Hamile Olmak ne demektir veya ne anlama gelir, İslami Rüya Tabirleri açısından İmam Nablusi gibi büyük alimlere göre Rüyada Hamile Olmak neye işarettir veya neye yorumlanır bu yazı altında sizlerle bunların yanıtlarını paylaşıyoruz.

H

“Rüyada Hamile Olmak” için Bir Yorum Yorum Yapıldı

 1. ilknur dedi ki:

  Rüyamda kendimin hamile olduğunu gördüm oturmaktan ayaklarımınn tutulduğunu söyledim uzun zamandır arkadaş olduğum biri ama sadece arkadaş bana gel yürüyelim o zaman dedi kolundan tutu ve yürüttü bir çok TABİRe Baktım ama anlayamadım birşey

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın, Cevaplayalım!

RüyaTabirim.Gen.TR, büyük bir Rüya Tabirleri Arşividir. Rüya Tabirleri hazırlanırken, bu konuda uzmanlaşmış kişiler ve kaynakları kullanmaktayız.

RüyaTabirim.Gen.TR - Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazıları izinsiz bir şekilde kopyalayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Önceki yazıyı okuyun:
Rüyada Isırmak

Rüyada ısırmak İslam alimleri ve diğer rüya yorumcuları tarafından hile ve kötü sözlere tabir edilmiştir. Bazı büyük rüya tabircilerine göre...

Kapat