Rüya Tabirleri

İslami Rüya Tabirleri

Rüya Yorumları

ve Rüya Hakkında Herşey

Rüyada Hamam Görmek

Rüyada hamam görmek kötü ve tiksindirici durumlara işaret etmektedir. Ev ahalisinden kadın tarafından sebep olunacak üzüntü ve kederlere delalet etmektedir. Rüyada hamam görmek, pisliklere ve şer olaylara yorumlanmaktadır.

 • Hamamlar süfliyat olan mekanlardır ve pislikler orada temizlenir. Şeytanların evidir. Cafer-i Sadık ( r.a )’ ya göre rüyada hamam görmek, 6 şekilde yorumlanır. Zevc ve kadın, üzüntü, borç, işlerde kötüye gitme, sıdk ve alacak.
 • Bazı alimlere göre rüyada görülen hamam, ev hanımına ya da hamamdaki hizmetkar kadına işaret eder.
 • Kadın kişinin rüyasında hamamcı olduğunu görmesi, kendisinin insanlığın hayrına olacak şekilde işlerle meşgul olacağına işarettir.
 • Kişi rüyasında hamama girerek gusleder ve temizlenirse, üzüntü ve sıkıntılarından kurtularak feraha erecek demektir.
 • Rüyada hamama elbiseleri ile girdiğini görmek ise sıkıntılı ve üzücü olaylara işarettir.
 • Hasta olan bir kişinin hamama gidip güzelce temizlendiğini görmesi, hastalığından kurtularak sıhhat bulacağına yorumlanır.
 • Rüyada hamam tası görmek, daha iyi ve yeni bir eve taşınılacağına, sıkıntılardan kurtularak huzura erileceğine işarettir.
 • Rüyada hamam otu görmek ve bununla temizlenmek, kişinin dertlerinden, sıkıntılarından,, borçlarından ve hastalıklarından kurtularak iyileşmesine ve huzura kavuşmasına işarettir.
 • Ölmüş bir kimse için hamamdan temiz ve düzgün kıyafetlerle çıkması, o kişinin Allah tarafından affedilmesine yorumlanır.
 • Rüyada hamam suyunun kan olması ve bununla yıkanılması, oruçlu iken orucu bozacak işler yapılacağına işarettir.

Görüldüğü üzere rüyada hamam görmek, çoğunlukla şer olaylara yorumlanmasına rağmen bazı durumlarda da hayırlara işarettir denilmiştir.

Rüyada Hamam Görmek ne demektir veya ne anlama gelir, İslami Rüya Tabirleri açısından İmam Nablusi gibi büyük alimlere göre Rüyada Hamam Görmek neye işarettir veya neye yorumlanır bu yazı altında sizlerle bunların yanıtlarını paylaşıyoruz.

H

“Rüyada Hamam Görmek” için Bir Yorum Yorum Yapıldı

 1. Yalcin dedi ki:

  Rüyam da bir lale bahcesin deyim ve her renkten lale ler var ve oldugum yer cok aydinlik . Yani sanki nur isigi gibi.

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın, Cevaplayalım!

RüyaTabirim.Gen.TR, büyük bir Rüya Tabirleri Arşividir. Rüya Tabirleri hazırlanırken, bu konuda uzmanlaşmış kişiler ve kaynakları kullanmaktayız.

RüyaTabirim.Gen.TR - Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazıları izinsiz bir şekilde kopyalayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.