Rüya Tabirleri

İslami Rüya Tabirleri

Rüya Yorumları

ve Rüya Hakkında Herşey

Rüyada Hacca Gitmek

Rüyada hacca gitmek ve hac farizesini uygun şekillerde eyerine getirdiğini görmek, iyi ve hayırlı şeylere yorumlanmaktadır. Kabe’yi tavaf etmek ve hac yapmak din işlerinde güzelliklere, büyük sevaplara ve içinde bulunulan sıkıntılardan kurtulmaya işarettir. Kısacası rüyada hacca gitmek dini konularda güzel şeylere işaret etmektedir.

  • Rüyada hacca giden ve Kabe’yi gören kişinin rüyası 5 şekilde yorumlanmıştır. Emin, selamet, adaletli devlet büyükleri, huzurlu ve rahat bir yaşam ve tüm korkulardan, sıkıntılardan emin. 
  • Kişi talebe ise rüyada hacca gittiğini görürse, murad ettiği şeylerin gerçekleşeceği anlamına gelir.
  • Bekar kişi için rüyada hacca gitmeyi görmek hayırlı bir kısmet ile evleneceğine yorumlanır.
  • Kişi işten çıkarılmış bir vaziyette ise ve rüyasında hac vakti hacca gittiğini görürse bu kişi için tekrardan işe çağrılacağı anlamına gelmektedir.
  • Rüyada haccetmeyi görmek, kişinin hastalıklarından, sıkıntılarından, dertlerinden ve diğer cefalarından kurtularak sağlıklı, mutlu, huzurlu bir yaşama kavuşacağı anlamına gelmektedir.
  • Sapık bir kişi için rüyada hacca çağrılmak, hidayete ererek doğru yola kavuşacağı ve Yüce Mevlamızın affına nail olacağına işarettir.
  • Kişi rüyasında yaya olarak hacca gittiğini görürse, kefaret gerektiren büyük bir yemin edeceğine yorumlanır.
  • Devlet emirinin hacca gitmesi, o ülkenin düşmanlarına karşı galip gelmesine, onlardan emin olmasına ve o beldelere fetih düzenlemesine işarettir.

Bazı İslam alimleri rüyada hacca gitmek ya da rüyada hacca niyetlenmek için bol rızk ve ganimete yorumlamıştır.

Rüyada Hacca Gitmek ne demektir veya ne anlama gelir, İslami Rüya Tabirleri açısından İmam Nablusi gibi büyük alimlere göre Rüyada Hacca Gitmek neye işarettir veya neye yorumlanır bu yazı altında sizlerle bunların yanıtlarını paylaşıyoruz.

H

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın, Cevaplayalım!

RüyaTabirim.Gen.TR, büyük bir Rüya Tabirleri Arşividir. Rüya Tabirleri hazırlanırken, bu konuda uzmanlaşmış kişiler ve kaynakları kullanmaktayız.

RüyaTabirim.Gen.TR - Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazıları izinsiz bir şekilde kopyalayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.