Rüya Tabirleri

İslami Rüya Tabirleri

Rüya Yorumları

ve Rüya Hakkında Herşey

Rüyada Göz Görmek

Rüyada göz görmek, etrafınızda kötü niyetli kişilerin olduğuna ve bundan korunmanız gerektiğine yorumlanmaktadır. Bu şekilde rüyada göz görmek, düşmanlarınız tarafından izlendiğinize ve size zarar vermek için fırsat kolladığına  işarettir.

 • Rüyada görülen göz bazı alimler tarafından kişinin hak ile batılı ayırt edebilecek şekilde kalp gözü olarak yorumlanmıştır. Kişi rüyasında birçok göz görürse ve kendi vücudunda ise çok dindar bir kişi olduğuna işarettir.
 • Rüyada göz şişmesi, kişinin üzerinde nazar olduğuna ve çok büyük negatif enerjiler olduğuna işarettir.
 • Rüyada göz yaşı görmek, eğer göz yaşı sıcak ve yakıcı ise üzüntülü durumlara işarettir. Eğer serin ve ferahlatıcı ise tam tersine sevince ve mutluluğa işarettir.
 • Rüyada göz seyirmesi, hangi gözünüzün seyirdiğine bağlı olarak farklı şekillerde yorumlanır. Sağ gözün seyirmesi, görmek çok istediğiniz ve uzun zamandır görüşemediğiniz yakınınızla tekrar buluşacağınıza işarettir. Sol gözün seyirmesi ise uzun bir yolculuğa ya da çok karlı bir iş yapacağınıza işarettir.
 • Rüyada göz çıkarmak, gözü çıkan kişinin uzun ömürlü olacağına işarettir.
 • Rüyada kendi gözlerinin çok güzel olduğunu görmek ilim ve hidayete işarettir.
 • Kişi gözünün olduğundan çok daha koyu olduğunu görürse bir yakınının eşine yan gözle bakacaktır diye yorumlanmıştır.
 • Kendi gözlerinin yerine başka birinin gözlerinin olması kişinin erkek kardeşinin, oğlunun veya bir yakınının öleceğine işarettir.
 • Rüyada gözlerin ağrıması, kişinin dini konularda zayıf olmasına ve eksikliklerinin bulunmasına işarettir.

Anlaşıldığı gibi rüyada göz görmek, hem iyi hem de kötü şekillerde yorumlanmaktadır.

Rüyada Göz Görmek ne demektir veya ne anlama gelir, İslami Rüya Tabirleri açısından İmam Nablusi gibi büyük alimlere göre Rüyada Göz Görmek neye işarettir veya neye yorumlanır bu yazı altında sizlerle bunların yanıtlarını paylaşıyoruz.

G

“Rüyada Göz Görmek” için 3 Geri Bildirim Yorum Yapıldı

 1. irem dedi ki:

  korkmaya başladım şimdi…Şaka yapmayın lüttffffffeeeeen…

 2. berksan dedi ki:

  ben kendi gozumu gormedim kalemle goz cizdim kelemle tek goz cizdigimi gordum

 3. filiz dedi ki:

  benim de gözlerim kocaman ve siyah olmuştu ve acıyor ki hatta ağrıdan ağlıyordum artık ana hani renkli kısım vardı ya normalindan çok daha fazla büyüktü

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın, Cevaplayalım!

RüyaTabirim.Gen.TR, büyük bir Rüya Tabirleri Arşividir. Rüya Tabirleri hazırlanırken, bu konuda uzmanlaşmış kişiler ve kaynakları kullanmaktayız.

RüyaTabirim.Gen.TR - Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazıları izinsiz bir şekilde kopyalayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.