Rüya Tabirleri

İslami Rüya Tabirleri

Rüya Yorumları

ve Rüya Hakkında Herşey

Rüyada Ekmek Görmek

Hemen her insan çok farklı rüyalar görebilmektedir. Ve bu rüyaların bir anlamı olduğundan dolayı çoğu kişi bu konuda araştırmalar yapmaktadır. Bu yazımızda rüyada ekmek görmek ne anlama gelir konusuyla ilgili olarak genel hatlarıyla açıklama yapılacaktır. Bir kimse rüyasında taze veya sıcak ekmek görürse, bu rüya sahibi için zahmetsiz helal kazanca ve bol nimete delalet eder. Pide ve yufka gibi ekmek çeşitlerini görmek bol rızıkla veya kısa ömürle tabir olunur. Arpa ekmeği görülürse kişide takva ve kanaatle yorumlanır. Herhangi birisine ekmek vermek o sene bolluk olacağına, ekmek aramak yolculuğa, aradığı ekmeği bulmak yolculuktan elde edilecek dünyalık mala delalet eder.

Katıksız ekmek yemek garip yaşamaya ve yalnız ölmeye, aşırı sıcak ekmek gam ve kedere, esmer veya mısır ekmeği geçim sıkıntısının yanında dinde kurtuluşa, pirinç unundan yapılmış ekmek işlerin sıkıntılı geçmesine ve durmasına, mercimek ve bakla unundan yapılan ekmek yoksulluğa ve hüzne yorumlanır. Bilinmeyen bir yerde yarım ekmek bulan birisi bulduğu bu yarım ekmeği bir türlü yiyemiyorsa bu rüya ecelin yaklaşmasına eğer yarım ekmeği bilinen bir yerde bulup ele almak ömrün yarısının geçtiğine delalettir. Çeşitli rüyalardan da görüldüğü gibi rüyada ekmek görmek birçok olumlu ve olumsuz durumu bir arada barındırabilir.

Rüyada ekmek görmek hayırdır. Birçok ekmeğe sahip olmak uzun ömre, bol rızka, dost ve ihvanın (din kardeşleri) artmasına, birkaç ekmek bulduğunu görmek gam ve kederden kurtulmaya işarettir. Bir kimse rüyasında ekmek görürse o kişi çok kısa bir süre sonra muradına erer, iş yaşamında başarılı olur, bol paraya ve berekete kavuşur. Rüyada ekmek kabuğu kesmek çözümü çok zor olan bir sorunun çözümlenmesi demektir. Eğer bir kimse fırından yeni çıkan bir ekmek görürse veya kokusunu alırsa p kişi para darlığından kurtulacak demektir. Buğday ekmeği görmek belirsiz olan işlerin yoluna gireceği anlamına gelir. Darı ekmeği bazı sıkıntı ve zorluklardan sonra feraha ve rahatlığa kavuşulacağına işarettir. Arpa ekmeği ise kişinin para durumunda yaşanacak bir artış olarak yorumlanmaktadır. Nohut ekmeği rüyayı gören kişinin kazancında azalma olacağına ancak sağlık durumunun iyiye gideceğine delalettir.

Incoming search terms:

  • rüyada ekmek görmek neye işarettir
  • rüyada ekmek görmek
Rüyada Ekmek Görmek ne demektir veya ne anlama gelir, İslami Rüya Tabirleri açısından İmam Nablusi gibi büyük alimlere göre Rüyada Ekmek Görmek neye işarettir veya neye yorumlanır bu yazı altında sizlerle bunların yanıtlarını paylaşıyoruz.

E

“Rüyada Ekmek Görmek” için Bir Yorum Yorum Yapıldı

  1. Fikret Kadayıfçıoğlu dedi ki:

    Komşumuzdan ekmek istemiştim yada o getirmişti bende bölmüş yiyiyordum.ne anlama geliyor

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın, Cevaplayalım!

RüyaTabirim.Gen.TR, büyük bir Rüya Tabirleri Arşividir. Rüya Tabirleri hazırlanırken, bu konuda uzmanlaşmış kişiler ve kaynakları kullanmaktayız.

RüyaTabirim.Gen.TR - Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazıları izinsiz bir şekilde kopyalayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Önceki yazıyı okuyun:
Rüyada Domuz Görmek

Rüya tabirleri bilgi birikimi ve yorum isteyen bir durumdur. Dolayısıyla bu konuda bilgi sahibi kişilere danışmak yerinde olacaktır. Bu yazımızda rüyada...

Kapat