Rüya Tabirleri

İslami Rüya Tabirleri

Rüya Yorumları

ve Rüya Hakkında Herşey

Rüyada Anahtar Görmek

Rüyada anahtar görmek, anahtarın konumuna ve onunla yaptığınız işleme göre farklı yorumlanmaktadır. Rüyada anahtar görmek eğer bir kapı veya kilitli şeyi açıyorsanız hayırlı şeylere yorumlanmıştır. Kirmani’ye göre anahtar ile bir yeri açmak hayra kapatmak şerre işarettir. Kilitlemek başka bir yorumda da  evliliğe işarettir denilmiştir.

 • Rüyada anahtar görmek Cenab-ı Hakk’tan bir muradda bulunmaya, dua ve tövbeye işarettir. Bunun yanı sıra bol ve helal rızka, ilim, evlat, eş ve hac gibi durumlara da yorumlanmaktadır.  
 • Rüyada anahtar düşürmek, başta namaz olmak üzere dini hususlarda gevşek davranmaya işarettir.
 • Rüyada anahtarlık görmek ve birçok anahtarın olması, yüksek mevkilere ulaşılacağına işarettir.
 • Rüyada anahtar almak, define bulmaya veya toprağından verim almaya işarettir.
 • Rüyada anahtar kaybetmek olumsuz yorumlanmıştır. Erkek ise ev değişikliğine, bayan ise tartışmalara ve geçimsizliğe işarettir.
 • Rüyada anahtar bulmak, oldukça büyük başarılara ve devamında gelecek mükafatlara yorumlanır. Güçlü ve emin adımlarla ilerleyerek iyi şeyler yapılacağına, mutlu bir aile ve çevre edineceğine işarettir.
 • Rüyada anahtarla kapı açmak hayırlı şeylere ve içinde bulunulan problemlerin göründüğünden çok daha kolay çözüleceğine işarettir.
 • Kırık anahtar ise yüzünüze dost görünüp arkanızdan konuşan yakınlarınıza işarettir.
 • Rüyada anahtarların çalındığını görmek, iş hayatında ipleri gevşek tutmanız ve dikkatsiz davranmanız sonucunda sıkıntılar yaşayacağınıza işarettir.
 • Anahtarı deliğe sokmak evliliğe işarettir. Eğer anahtar yeni ise genç ve bakire bir kıza, eski ise dul bir bayana işarettir.

Rüyada anahtar görmek, yazımızda da bahsettiğimiz gibi muhtelif yorumlanmıştır.

Rüyada Anahtar Görmek ne demektir veya ne anlama gelir, İslami Rüya Tabirleri açısından İmam Nablusi gibi büyük alimlere göre Rüyada Anahtar Görmek neye işarettir veya neye yorumlanır bu yazı altında sizlerle bunların yanıtlarını paylaşıyoruz.

A

“Rüyada Anahtar Görmek” için Bir Yorum Yorum Yapıldı

 1. türkan dedi ki:

  ben rüyamda bir yakınımın evimde anahtarını unutmuş gördüm yorumuna baktım çok doğru çıktı

Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın, Cevaplayalım!

RüyaTabirim.Gen.TR, büyük bir Rüya Tabirleri Arşividir. Rüya Tabirleri hazırlanırken, bu konuda uzmanlaşmış kişiler ve kaynakları kullanmaktayız.

RüyaTabirim.Gen.TR - Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazıları izinsiz bir şekilde kopyalayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.